שתף קטע נבחר

האם הנערה מקצרין נרצחה בידי תלמיד?

שוטרים סרקו בלילה את שטח בית הספר "נופי גולן" שבו נרצחה תאיר ראדה, בת ה-13, בשירותים. אחד מכיווני החקירה המרכזיים הוא רצח על רקע אלימות בין בני נוער. אביה של תאיר: "איך אקום בבוקר?". מחנכת הכיתה אמרה ל-ynet: "קרתה לנו טרגדיה, איבדנו ילדה נפלאה ומקסימה"

זוועה בשירותי בית הספר: עד לשעות הקטנות של הלילה (יום ה') הסתגרו בבית הספר נופי גולן בקצרין שוטרי מרחב הגליל וחיפשו בכל פינה עדויות שיצביעו על עקבותיו של האדם שרצח בדם קר את תאיר ראדה, בת ה-13, בשירותים. אחד מכיווני החקירה המרכזיים הוא רקע של אלימות בין בני נוער. תושבי קצרין שרויים בהלם ומספרים שזה הרצח הראשון ביישוב, שעלה לקרקע לפני כ-30 שנה.  

 

אביה של תאיר הגיע בלילה לבית הספר ושם סיפר בכאב על בתו שלא תשוב: "אחרי הצהריים, כשהילדה לא הגיעה, אשתי מאוד דאגה והתחילה לבכות. בהתחלה ניסיתי להרגיע אותה ואמרתי לה שאין מה לדאוג, שהיא בטח הלכה לחברות. אחר כך החלו חיפושים בבית הספר. נתקלנו במנקה שאמרה שהכל סגור ואין אף אחד. אחר כך צלצלו ואמרו שהילדה נמצאה מעולפת. אבל רק מאוחר יותר התברר המקרה".  


שוטרים מקיפים את בית הספר (צילום: אביהו שפירא)

  

האב תיאר את בתו כילדה ש"ידעה להסתדר ולעזור לחברות. אין אחד שלא אהב אותה, הן ילדים והן מבוגרים. אני לא מעכל את זה. איך אקום בבוקר? בכל בוקר לקחתי את הילדה לבית הספר".

 

בתום הערכת מצב שהתקיימה במשטרה הוחלט להקים צוות חקירה מרחבי בראשות ראש מחלק תשאול ביחידה המרכזית גליל, פקד יורם אזולאי, שתפקידו יהיה לאסוף עדויות מתלמידים ומורים בבית הספר שבו למדה תאיר ראדה. בדיון השתתפו בין היתר סגן מפקד המחוז הצפוני במשטרה, תת-ניצב דב לוצקי, ומפקד מרחב הגליל, תת-ניצב ניר מריאש. הלימודים בבית הספר יתקיימו במתכונת מיוחדת, ויוקדשו לשיחות עם אנשי מקצוע.

 

ראש המועצה המקומית, סמי בר לב, קיים דיון משותף עם גורמי חינוך ורווחה במועצה על מנת להתכונן ליום הלימודים תוך מתן סיוע פסיכולוגי וחינוכי לחבריה של תאיר בבית הספר.

 

"כאב רב עוטף את כולנו"

שרית רון, מחנכת כיתה ח' שבה למדה תאיר, אמרה ל-ynet: "קרתה לנו טרגדיה, איבדנו ילדה נפלאה ומקסימה, תלמידה מצטיינת בעלת כישרונות רבים. היא שרה ורקדה בלהקת המחול הייצוגית, תמיד אהבה לעזור לכל חבריה. היא הייתה נערה בוגרת, חברותית, מוצלחת ומלאת חיים".

 

רבים ביישוב הכירו את תאיר ראדה, שנולדה שם ולמדה מהמעון דרך הגן, בית הספר היסודי, ועד לתיכון נופי גולן שבו למדה זו השנה השנייה. המחנכת: "אספנו את תלמידי השכבה ועטפנו אותם בהמון חום ותמיכה. אנחנו מלווים בצוותי יועצים ופסיכולוגים וכן באנשי מחלקת הרווחה.

 

"נקיים בבית הספר ישיבה של כל גורמי החינוך על מנת להיערך ליום הלימודים מחר ולהכין הן את הצוות הפדגוגי והן את התלמידים לימים הבאים. בבוקר נהיה כולנו יחד, נדבר על האובדן של החברה מספסל הלימודים. תלמידים צפויים לעבור יום של התמודדות עם פחדים תוך ניסיון לעכל את המקרה הנורא. מדובר במשפחה שמוכרת לכולם ומאז היוודע דבר האירוע, כאב רב עוטף את כולנו".

 

תלמידי שכבת י' חזרו במיוחד מטיול שנתי וחלקם עדיין אינו מעכל את האסון הנורא שארע בבית הספר. הסיוע שיינתן על ידי אנשי המקצוע יהיה מיועד גם להורים. בצהריים צפויים גורמי הרווחה והחינוך לקיים ישיבת הערכת מצב נוספת כדי להחליט על המשך התנהלות הלימודים בבית הספר בימים הקרובים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה. נרצחה בבית הספר
צילום: רפרודוקציה
צילום: אביהו שפירא
הכניסה לבית הספר
צילום: אביהו שפירא
חוקרי משטרה בבית הספר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים