שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גנרל בריטי לשעבר: הממשלה מזניחה את חייליה
  הגנרל מייק ג'קסון, שפרש לאחרונה מצבא בריטניה, הוציא את הכביסה המלוכלכת של המערכת הביטחונית: הממשלה מציבה דרישות לא הגיוניות בפני הצבא, יש מחסור במשאבים והשרים הפכו את הצבא לכלי פוליטי

  סערה ביטחונית בבריטניה: הגנרל מייק ג'קסון, שפרש לאחרונה מתפקיד בכיר בצבא בריטניה, תקף אמש (יום ד') בחריפות את הממשלה הבריטית, וטען כי היא "מזניחה" את חייליה ומציבה דרישות לא הגיוניות מהמערכת הביטחונית. לדבריו, לצבא אין המשאבים להם הוא זקוק כדי לפעול כראוי.  

   

  ג'קסון שיגר האשמות כלפי שר ההגנה הבריטי וטען כי הטיפול בפצועים עלוב, שכרם של החיילים נמוך מדי ותנאי מגוריהם פשוט מעליבים. "משרד ההגנה נכשל בהצבתם של החיילים, המלחים, אנשי צוות האוויר ובני משפחותיהם, בחזית הדאגה",

  אמר.

   

  בדבריו התייחס ג'קסון, בין השאר, לבונוס שקיבלו חיילי בריטניה לאחרונה בסך 2,240 ליש"ט (סכום שווה ערך ל-18.5 אלף ש"ח). "מדובר בסכום כלל לא מרשים, ביחס למה שהחייל או החיילת השקיעו במהלך שירותם. אם חיילנו משלמים בדם, המדינה צריכה לשלם להם מאוצרה".

   

  הגנרל לשעבר הזהיר גם מכך שהצבא הפך להיות משחק כדורגל פוליטי בידי שרי הממשלה, שכמעט והפכו אותו לכלי שרת. אך יחד עם זאת הבהיר כי נסיגה מהירה מעיראק, ללא סידורים מתאימים, תהיה אסון ומעשה בלתי מוסרי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חיילים בריטים בעיראק. תנאים מבישים
  צילום: רויטרס
  מומלצים