שתף קטע נבחר

תאיר בפורום: "שיהיה שלום ולא יהיו פיגועים"

יום אחרי שנרצחה, נמצאו ברשת האינטרנט תגובות שכתבה תאיר ראדה בפורומים שונים באינטרנט. בפורומים סיפרה על המשאלות: "להיות דוגמנית, ללמוד בבית הספר לאומנויות" וגם: "שיהיה שלום בין כל העמים ולא יהיו פיגועים"

"המשאלה שלי היא להיות דוגמנית מפורסמת, וגם לגור בתל אביב ולהיות בבית ספר לאומניות. אני רוצה לנסוע לחוץ לארץ כי אני רוצה להיות דוגמנית מפורסמת שם" - אלה הן משאלותיה של הנערה תאיר ראדה מקצרין, אותן כבר לא תזכה להגשים. ראדה, שנרצחה אתמול (יום ד') בשירותי בית הספר נופי גולן, הביעה את משאלותיה בפורום "עץ המשאלות" באתר המשרד לאיכות הסביבה.

 

יממה לאחר מציאת גופתה של הילדה תאיר ראדה, בת 13 מקצרין, וסימני השאלה הרבים ממשיכים לעלות סביב הפרשה הקשה. בחיפוש ברשת האינטרנט נמצאו הבוקר מספר תגובות, אותן כתבה ראדה בפורומים שונים באתרי האינטרנט, אשר חושפים בפני הקוראים מעט מעולמה האישי של הילדה המתבגרת, שמצאה את מותה בנסיבות כה אכזריות.

 

ראדה כתבה 4 הודעות כולן בחודש פברואר 2002, בפורומים שונים של המשרד להגנת הסביבה ובפורום המרכז לטכנולוגיה חינוכית. בפורום הילדים של המשרד לאיכות הסביבה, הנקרא "סבבה", ישנו ערוץ הנקרא "עץ המשאלות" ובו כותבים המשתתפים את משאלות ליבם. ב-3.2.2004 השתתפה ראדה בפורום והביעה שתי משאלות אישיות. "אני רוצה שיהיה לי תוכי זכר ונקבה ואני גם רוצה גורי כלבים", כתבה ראדה. "אני מאד רוצה לפגוש את יהודה לוי, את כוכבי המורדים ופינת אור. אני מקווה שכל משאלותי התגשמו.....!!!".

 

"שיהיה שלום בין כל העמים"

באותו הפורום מופיעה הודעה נוספת בחתימתה של ראדה. "שיהיה שלום בין כל העמים ולא עוד מלחמות ופיגועים", כתבה הילדה, שהיתה אז בת 11.

 

באותו היום השתתפה ראדה בפורום נוסף, הנקרא פורום נעליים. גם בו הביעה משאלה שחשפה מעט מחלומותיה ושאיפותיה לעתיד, לכשתגדל. "המשאלה שלי היא להיות דוגמנית מפורסמת וגם לגור בתל אביב ולהיות בבית ספר לאומניות וגם לנסוע לחוץ לארץ כי אני רוצה להיות דוגמנית מפורסמת שם".

 

שבוע לאחר מכן, ב-10.2.2004 כתבה ראדה את הודעתה האחרונה בפורום ברשת האינטרנט. הפורום, "מכוורת", השייך למרכז לטכנולוגיה חינוכית בקצרין עסק בנושא המסע לחלל, בשבוע בו צוינה שנה להתרסקות המעבורת "קולומביה" כשעל סיפונה האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל.

 

השאלה שעליה התבקשו משתתפי הפורום לענות היא האם מוצדק לשלוח אסטרונאוטים לחלל. "לדעתי זה לא מוצדק כי האמריקנים היו יכולים לשלוח עוד מעבורת והאסון הזה לא היה קורה ואילן רמון ז"ל היה פה איתנו בשלום וזה גם לא מוצדק כי הם ידעו שיש סיכון מוות", כתבה ראדה בהודעתה האחרונה . 

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר. רצתה להיות מפורסמת
צילום: רפרודוקציה
צילום: אביהו שפירא
החברים ההמומים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים