שתף קטע נבחר

"גויים של שבת" ערבים ייצרו חשמל לחרדים

חברת החשמל תגייס 150 מהנדסים ערבים שיועסקו כעוזרי מפעילים כדי להפסיק את חילול השבת ולעודד את החרדים לצרוך בשבת חשמל של חברת החשמל ולא חשמל המופק מגנרטורים פיראטיים

שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, נפגש אתמול עם שר הדתות, יצחק כהן, ומנכ"ל חברת החשמל, אורי בן נון, ודן עמם בפתרונות לקושי בו נתקל המגזר החרדי בשימוש בחשמל בשבתות.

 

כדי לפתור את הבעיה סוכם בפגישה כי חברת החשמל  תגייס כ-150 טכנאים, הנדסאים ומהנדסים ערבים ותעסיק אותם כעוזרי מפעילים, כדי שיפעילו בשבת את המכונות החיוניות להמשך הפעלת מערכת החשמל.

 

בנוסף, התחייבה חברת החשמל להגביר את האוטומציה בייצור החשמל בשבת כדי לצמצם את כוח האדם שהיא מעסיקה בשבתות. בן-אליעזר אמר שיחייב באותם תהליכים גם את תחנות הכוח הפרטיות שיקומו בעתיד.

 

עלות העסקת העובדים הערבים מוערכת בכ-10 מיליון דולר. בן אליעזר יבקש מרשות החשמל שתעלה את תעריף החשמל כדי לממן את העסקת העובדים החדשים.

 

חלקים במגזר החרדי אינם משתמשים בחשמל של חברת החשמל, כיוון שתחנות הכוח של חברת החשמל פועלות בשבת. חלק מהחרדים מייצרים חשמל בגנרטורים פיראטיים, הפזורים בירושלים, בני ברק, בית שמש, אלעד ורכסים, ומופעלים בידי חברות פרטיות של חרדים. זאת, עקב פסיקה הלכתית של הרב החזון איש משנות ה-50.

 

במשרד התשתיות טוענים כי הגנרטורים הללו ורשת החשמל המחוברת אליהם אינם חוקיים, מהווים סכנה בטיחותית גדולה מאוד וגורמים למקרים רבים של התחשמלויות.

 

ממשרד התשתיות נמסר כי הרעיון יסייע גם לשילובם של בני מיעוטים בחברת החשמל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי ויס
מנכ"ל חברת החשמל אורי בן-נון
צילום: יוסי ויס
צילום: דודי ועקנין
שר התשתיות, בנימין בן אליעזר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים