שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוון: איסור על שימוש בטלפונים סלולריים בבתי הספר

  משרד החינוך הודיע כי ילדים לא יוכלו עוד להביא טלפונים ניידים לבתי הספר, גם אם הם כבויים, בעקבות מקרה של אונס קבוצתי שתועד בטלפוני-מצלמה

  משרד החינוך של יוון אסר על התלמידים להשתמש בטלפונים ניידים בזמן שהותם בבתי הספר. זאת, בעקבות מקרה של נערה בת 16 אשר נאנסה צולמה על ידי תלמידים אחרים באמצעות המכשירים הסלולריים שלהם.

   

  משרד החינוך הודיע כי ילדים לא יוכלו עוד להביא טלפונים ניידים לבתי הספר, גם אם הם כבויים. ה-BBC מדווח, כי תלמידים אשר יתעלמו מההוראה החדשה
  יסתכנו בהשעיה מבית הספר. ביוון, בדומה לישראל, כמעט כל תלמיד בגיל 15 ומעלה מחזיק ברשותו בטלפון סלולרי, על פי מחקר שנערך לאחרונה. התלמידים משתמשים בטלפונים הניידים שלהם על מנת לשלוח ולקבל הודעות טקסט ולשחק משחקים.

   

  המקרה של האונס הקבוצתי בנערה באי אביה זעזע את יוון. על פי הדיווחים, כמה מבנות כיתתה של הנערה צילמו את האונס באמצעות הטלפונים הסלולריים שלהן. זאת, בעקבות כמה מקרים מדווחים של אלימות בין בני נוער שצולמו באמצעות טלפונים סלולריים והופצו.

   

  מורים ופסיכולוגים טוענים כי צילומי מקרי האלימות מעודדים אלימות נוספת ומגבירים את התחרות בין הילדים לצלם תמונות מזעזעות יותר.

   

  משרד החינוך ביקש מהמורים לשמש דוגמה ולכבות את הטלפונים הניידים שלהם בזמן הלימודים ולא – יסתכנו אף הם בצעדי משמעת נגדם.

   

  במדינות אחרות הורים דווקא מעודדים את ילדיהם להשתמש בטלפונים סלולריים – כדי שיוכלו להיות עמם בקשר רציף ולסייע להם בשעת צרה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים