שתף קטע נבחר

פישמן השלים מכירת כאל לבנקים

מסע המימושים של אליעזר פישמן ממשיך: פישמן השלים היום את מכירת 17.2% מחברת כרטיסי האשראי לדיסקונט תמורת 232 מיליון שקלים ו-6.7% לבנק הבינלאומי תמורת 91 מיליון שקלים. דיסקונט יחזיק מעתה 68.2% ממניותכאל והבינלאומי יחזיק 26.7%

איש העסקים אליעזר פישמן השלים היום (א') את מכירת מרבית מניותיו והשליטה בחברת כרטיסי האשראי כאל לבנק דיסקונט והבנק הבינלאומי הראשון.

 

בנק דיסקונט רכש מפישמן 17.2% ממניות כאל תמורת 232 מיליון שקלים. במקביל לרכישת 17.2% מההון רכש דיסקונט 13% מזכויות ההצבעה בחברה.  בנק דיסקונט הפך היום לבעל השליטה בכאל ויחזיק מעתה 68.2% ממניות חברת האשראי.

 

במקביל, רכש הבנק הבינלאומי מפישמן 6.7% ממניות כאל תמורת 91 מיליון שקל.  במקביל למכירת 6.7% מהון המניות, מכר פישמן לבינלאומי 5% מזכויות ההצבעה בכאל. בתמורה לעסקה שילמה כאל לפישמן 87 מיליון שקלים, לאחר ניכוי דיבידנדים של 4 מיליון שקלים בגין המניות שנרכשו על ידי הבנק שחילקה כאל לפישמן. כאל עשויה להגדיל את המחיר בסכום של עד 8.5 מיליון שקלים, בהתאם לתוצאות העסקיות של כאל בשנת 2006. לאחר השלמת העסקה, הגדיל הבנק הבינלאומי את אחזקותיו בכאל מ-20% ל-26.7%. הבנק מחזיק כעת ב-20% בזכויות ההצבעה בכאל.

 

 

פישמן החזיק בכאל 24%, ולאחר המכירה לדיסקונט ולבינלאומי נותרו בידיו 2%, אותן תוכל הראל השקעות לרכוש, אם תחליט לממש את זכות הרכישה שלה.

 

בתחילת 2006 הפסיד פישמן מעל מיליארד שקל כתוצאה מצניחת הלירה הטורקית, ומאז מכר את חלקו במספר חברות שהיו בבעלותו. בין היתר מכר את אחזקותיו במהדרין-תנופרט-יצוא לחברת מהדרין, מקבוצת נכסים ובניין; את השליטה בקווי זהב לחברת אינטרנט זהב; את חברת מוצרי המאפה בונז'ור לאסם תמורת 117 מיליון שקל; את אחזקותיו ביצרנית הצמיגים אליאנס לקרן ההשקעות הבינלאומית וורבורג-פינקוס (Warburg Pincus). ואת אחזקתו ב-22.5% מחברת דרבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אליעזר פישמן איש עסקים בבעלות שליש מידיעות אחרונות
צילום: שאול גולן
מומלצים