שתף קטע נבחר

נשיא איראן: "ישראל תיעלם כמו ברית המועצות"

הנואם האורח ביומו השני של כנס הכחשת השואה האיראני היה לא אחר מאשר נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד. לפני שהפגין גילויי חיבה לנטורי קרתא שנכחו במקום בחר הנשיא האיראני להתייחס דווקא למשטר הציוני, ולא לשואה, כשאמר: "ישראל נמצאת במסלול התרסקות. ברית המועצות נעלמה, וזה יהיה גם גורלו של המשטר הציוני". ארה"ב: הביטויים מזעזעים

כנס הכחשת השואה האיראני נכנס ליומו השני - ואירח הערב (יום ג') את נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד - האיש שבהשראתו ובהשראת דבריו כונס האירוע. "ישראל נמצאת במסלול התרסקות", הבטיח הנשיא האיראני לנוכחים - "מדענים" מרחבי העולם הפועלים להכחשת השואה. "זוהי הבטחה אלוהית ומשאלתן של כל אומות העולם", הוסיף.

 

 

על פי סוכנות הידיעות האיראנית "פארס", דבריו של נשיא איראן זכו לעידוד מקהל הנוכחים בכנס. בהמשך אמר אחמדי-נג'אד: "כשאמרתי שיש להעלים את המשטר הציוני, כמובן שכלי התקשורת הציוניים תקפו זאת בחריפות, אבל כולם צריכים לדעת שכפי שברית המועצות נעלמה, זה יהיה גם גורלו של המשטר הציוני, והאנושות תהיה חופשית".

 

עוד אמר כי "מי שפעם תמך במשטר הציוני, צריך לדעת שבכל יום שעובר על המשטר הזה, האינטרסים שלהם עומדים בסכנה וכך גם הכבוד שלהם. אנחנו ממליצים להם שכפי שהכשירו את המשטר הזה, כעת עליהם 'לקפל' אותו. אני מקווה שתומכיו של המשטר הציוני ישיבו בחיוב להזמנה האנושית הזאת".

 

במהלך הכינוס החליטו באיו להקים ועדה בינלאומית לחקר השואה. מי שיעמוד בראש הוועדה, איש האקדמיה האיראני לעי ראמין, אמר שחבריה "אינם גזענים ולא מתנגדים באופן איש לאף קבוצה". לדבריו, "הם פשוט מחפשים את האמת ומבקשים להציג לשחרר את האנושות".


נשיא איראן ונטורי קרתא (צילום: סי"צ)

 

הכנס בן היומיים מאורגן על ידי המכון האיראני למחקרים פוליטיים ובינלאומיים, מכון שנמצא תחת אחריותו של משרד החוץ האיראני. משתתפים בו 67 חוקרים מ-30 מדינות - חלקן מדינות בהן הכחשת השואה נחשבת לפשע פלילי כמו גרמניה ואוסטריה. באי הכנס שמעו מהנשיא האיראני כי "איראן היא הבית שלכם והבית של כל שוחרי החירות בעולם. כאן כולם יכולים לומר את דעתם באחווה, בשלווה ובחופשיות".

 

במהלך היממה האחרונה ספג הכנס גינויים מקיר לקיר ברחבי העולם, וגם בישראל. בין היתר גינתה את הכנס הקנצלרית של גרמניה, אנגלה מרקל, שנועדה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט בברלין. שר החוץ של צרפת, פיליפ דוסט-בלאזי, גינה גם הוא ואמר כי "הדיון בנושאים הללו אינו מתקבל על הדעת". האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, אמר כי השואה היא טרגדיה נוראה, שאי-אפשר להישאר אדיש למולה. "נוכח תיאוריות הכחשת שואה, זיכרון השואה צריך להישאר תמרור אזהרה בתודעה שלנו".

 

דובר מחלקת המדינה האמריקנית, שון מק'ורמק, אמר כי "זה מזעזע לחלוטין. הגענו למצב שקשה למצוא מילים לתאר את ההצהרות שיוצאות מנשיא איראן, הממשיך לדבר על שאיפתו למחוק את ישראל מהמפה".


פורסם לראשונה 12/12/2006 18:58

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
נשיא איראן. ישראל במסלול התרסקות
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
הנציגים החרדים בוועידה
צילום: איי פי
מומלצים