שתף קטע נבחר

המשטרה: שש-בש באינטרנט אינו חוקי

המשטרה ופרקליטות המדינה הודיעו כי ארגון הימורים במשחקי שש-בש באינטרנט מהווה עבירה פלילית. המשטרה פנתה בהנחיית הפרקליטות לאתר Play65 בדרישה שיחדל מיד מפעילות בישראל

שלטון החוק מתחיל לסגור על ההימורים באינטרנט? משטרת ישראל ופרקליטות המדינה הודיעו כי ארגון משחקי שש-בש באינטרנט מהווה עבירה פלילית. המשטרה פנתה על דעת הפרקליטות היום אל חברת "אינטרלוג'יק", החברה המפעילה את האתר Play65 באזהרה שתחדל מיד מפעילות ארגון ההימורים בישראל. החברה פעלה עד כה באין מפריע ואף פירסמה את האתר במגוון אמצעי מדיה בארץ.

 

במכתב אזהרה שנשלח על ידי ראש אגף חקירות מודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו הובהר לחברה כי פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל רואות בהפעלת אתר ההימורים לגבי משחקי שש-בש דרך האינטרנט עבירה פלילית על כל המשתמע מכך.

 

נוסף על כך, הועברה לחברות כרטיסי האשראי הבהרה ובה נכתב כי, "כל שיתוף פעולה עם חברות המארגנות הימורים דרך האינטרנט, בין אם במישרין או בעקיפין, מהווה עבירה פלילית. לכן, על החברות לחדול מיד מפעילות זו". 

 

בפרקליטות המדינה ציינו כי הם רואים חשיבות רבה במאבק בתופעת ההימורים הלא חוקיים, ולכן קיים פרקליט המדינה ערן שנדר דיון בנושא בהשתתפות ניצב יוחנן דנינו ובדיון זה נקבע כי גם אתרים המפעילים משחקי שש-בש עוברים עבירה פלילית.

 

הימורים ברשת - צעדים קודמים 

בחודש אוקטובר, 2005, הצהירו המשטרה והפרקליטות על כוונתן לפעול נגד תופעת ההימורים המקוונים, בעקבות הנחיית היועץ המשפט לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, נגד פירסומי הימורים בכלל ובאינטרנט בפרט.

  

בעקבות פניות שונות שהתקבלו בפרקליטות בנוגע לתופעת ההימורים הבלתי חוקיים באינטרנט הכינה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מאור אבן-חן, חוות דעת מפורטת בנוגע להיקף התופעה והדרכים להתמודד עמה.

  

בשלב ראשון, כך נקבע, יש כוונה לפעול נגד המפרסמים אתרי הימורים וחברות אשראי המאפשרות את התשלום. היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה אף פשטה על מספר אתרים המפרסמים הימורים באינטרנט.

 

בחודש אוקטובר האחרון דיווחנו, כי חברת כרטיסי האשראי "מסטרקארד" אינה מאפשרת בחודשים האחרונים העברה של כספי הימורים למהמרים באתרי הימורים באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי.

 

במכתב האזהרה שנשלח לחברת Interlogic המפעילה את Play 65, ולחברות האשראי המספקות שירותי סליקה, הובהר כי אם לא תיפסק פעילות אתר ההימורים לאלתר, תפעל משטרת ישראל לאכיפת העבירות הפליליות.

 

חוק נגד הימורים בארה"ב

הקונגרס הסנאט האמריקני אישרו לאחרונה את הצעת החוק Unlawful Internet Gambling Enforcement  

Act, לפיה ייאסר על בנקים וחברות אשראי לקבל תשלומים עבור אתרי הימורים.

  

הממשל האמריקני צפוי לקבוע בחודשים הקרובים את מאפייני המערכת שאמורה לזהות ניסיונות להעברת תשלומים לאתרי הימורים ולחסום אותם. בנקים רבים וחברות אשראי כבר עכשיו חוסמים העברות כאלה באמצעות מערכת דומה באופן התנדבותי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים