שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתן זהבי מתוודה: אני נאבק בסרטן

  חשף את מאבקו במחלה בתוכנית הרדיו "זהבי עצבני": "זו חשיפה אישית בכדי לעזור לכם להציל את עצמכם"

  נתן זהבי נאבק במחלת הסרטן, כך גילה היום (א') השדרן הוותיק בתוכניתו "זהבי עצבני" ב"רדיו ללא הפסקה". במהלך התוכנית פנה זהבי למאזינים ואמר: "רבותיי, הדברים שאני אומר לכם כעת יהיו מלווים בחשיפה אישית שהייתי מעדיף להימנע ממנה, אבל בעשר השנים שאני משדר, אני חושב שתמיד הייתי חשוף למדי בענייני האישיים, אולי יותר מכל שדרן אחר".

   

  זהבי המשיך ואמר: "לפני 12 שנים בערך התגלה בשפתי הימנית גידול סרטני. עברתי ניתוח ואז החלטתי לעזור להרבה אנשים בכך שאתריע בפניהם שאותו דבר שגדל להם שם בגוף הוא לא סתם נקודת חן או הרפס, כפי שכל מיני אנשים חשבו, וכדאי להיבדק. עברתי ניתוח, ואתה אף פעם לא יודע אם יש לך סיכויים שזה יחזור או לא - טפו טפו טפו - 12 שנים הייתי נקי. לפני כחמישה או ארבעה חודשים חשתי בכאבים עזים שהצריכו אותי מדי פעם לברוח באמצע השידור. הייתי אומר שאני מתעצבן, שם ג'אז ורץ לשירותים.

   

  "אני שוב אומר, זו חשיפה אישית בכדי לעזור לכם להציל את עצמכם. במדינת ישראל יש מגיפה של סרטן. יש מכה במדינה, עשרות אלפי אנשים, שחלקם הולכים לעולמם בכמויות, בבתי חולים או בבית, או במקומות סיעודיים, ומאות אלפי אנשים שהם לא יודעים שהם הקורבן הבא. לא כולם הולכים להיבדק, לא עושים בדיקות יסודיות ולפעמים הבדיקות שעושים להם, לא מגלות שיש להם סרטן. רק אחרי שהסרטן גדל ומתפתח, הם מגלים שהם אכלו אותה, וזה מה שקרה לי. אלפים בישראל מתים כל שנה מסרטן. הכמויות הן אדירות, מדינת ישראל לא חושפת ולא עושה מחקר מעמיק כמה אנשים מתו מסרטן ואיך אפשר למנוע אותו.

   


  זהבי עם סיום שביתת חולי סרטן המעי. צילום: גיל יוחנן 

   

  "במשך ארבעה חודשים רצתי עם זה. עשיתי בדיקות, הבדיקות היו בסדר, אבל זה המשיך לכאוב ולהציק. ואז הלכתי לפרופסור מומחה בתחומו והוא עשה בדיקות יסודיות, שחלק מהן עולות יותר, ואז אתה מקבל את המכתב המפחיד: הודעה דחופה מהמכון הפתולוגי שאומרים - נמצאו תאים ממאירים, ועולמך חרב".

   

  זהבי הוסיף ואמר שהחל מיום שלישי הוא יחל בטיפולים. לאחר שאמר את הדברים, זהבי קיבל תגובות רבות בטלפון לאולפן וגם בפורום באתר האינטרנט של הרדיו. בעבר יצא זהבי להילחם עבור זכויות חולי הסרטן. בעת שביתת הרעב של חולי סרטן המעי, הצטרף השדרן לשביתה ושידר את תוכניתו מאתר המחאה.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמואל יערי,פנאי פלוס
  זהבי. "ואז אתה מקבל את המכתב המפחיד"
  צילום: שמואל יערי,פנאי פלוס
  לאתר ההטבות
  מומלצים