שתף קטע נבחר

מייסדי Skype נערכים להסתער על הטלוויזיה

פרוייקט הטלוויזיה ברשת של מייסדי Kazaa ו-Skype מתחיל להבשיל. השבוע שוחררה בטא ראשונה למספר מצומצם של בודקים, גולשים חדשים יצטרפו באמצעות הזמנות

גירסת הבטא הראשונה של מיזם שידורי הטלוויזיה ברשת, המכונה בשם הקוד "פרויקט ונציה" יצאה לדרך, הכריז השבוע המנכ"ל, פרדריק דה-ווהל בבלוג הפרוייקט. על פי יוזמיו, מדובר בפרויקט ש"משלב בין חווית הצפיה בטלוויזיה, לבין הטכנולוגיות המדהימות של האינטרנט".

 

הפרטים אודות המיזם עדיין חסרים מאוד. "אנחנו בתהליך של השקת טכנולוגית הזרמת וידאו באמצעות טכנולוגיית שיתוף קבצים (P2P)", כתב הנריק ורדלין בבלוג הפרוייקט לפני כחודש, "טכנולוגיה זו תאפשר לספקי תוכן לשדר קטעי וידאו באיכות טלוויזיונית בפשטות באמצעות האינטרנט". למרות השימוש בטכנולוגית P2P, מסבירים בפרוייקט ונציה, כי לא מדובר בעוד תוכנה לשיתוף קבצים או בשירות להורדת וידאו.

 

בין יוזמי הפרוייקט, נמנים ניקלס זנסטרום, ויאנוס פריס, שייסדו את תוכנת שיתוף הקבצים Kazaa ותוכנת הטלפוניה Skype - שנמכרה ל-eBay בכארבעה מיליארד דולר. מאז הוכרז הפרוייקט בחודש שעבר, שוחררו מספר גירסאות ניסיוניות לבדיקה בקרב קהל מצומצם של גולשים שנרשם מראש, או כאלה שקיבלו הזמנה מבודקים נוכחיים.

 

"בחודשים הקרובים", כותב דה-ווהל, "יצאו גירסאות נוספות עם זרימת וידאו משופרת, מפענח וידאו שמגמגם פחות, הרבה יותר תוכן, אינטראקטיביות גבוהה יותר ותכונות חדשות נוספות". דה-ווהל כותב כי אפילו שמדובר בשלב מוקדם של בטא, הרעיון הכללי כבר מוכח כעובד.

 

למרות שלב ההרצה המתקדם בו הפרויקט נמצא, רק ברי מזל בעלי הזמנה יוכלו ליהנות ממנו. דה-ווהל מבטיח שאת גירסאת הבטא, והגירסאות הבאות, יוכלו לבדוק אלפי גולשים - על ידי חלוקת הזמנות אחד לשני, בדומה לשיטה בה התחיל שירות הדואר האלקטרוני gmail. בינתיים, ניתן להירשם לאתר, ולקוות לקבל הזמנה למועדון היוקרתי.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הוסיפו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם בתיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו מדי ערב את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב. המהדורה הראשונה - הערב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"וונציה" ישנה את עולם הטלווזיה?
מומלצים