שתף קטע נבחר

"החברה של אמיל" יופץ בצרפת

סרטו של הבמאי נדב לפיד, שהוקרן בבכורה במסגרת Cinefondation בפסטיבל קאן, נרכש להפצה ויוקרן מאפריל בבתי הקולנוע בצרפת

סרטו של הבמאי הצעיר נדב לפיד, "החברה של אמיל", נרכש להפצה בצרפת ויצא להקרנות מסחריות החל מחודש אפריל הקרוב בפריז, מרסיי, ליון וערים נוספות.

 

הסרט, בהשתתפותם של השחקן הישראלי יפתח קליין והשחקנית הצרפתיה קרולין פרנק, נוגע במערכת יחסים בין בחור תל אביב שהתגורר בעבר בפריז לחברה של חברו הטוב ביותר, אמיל. "החברה של אמיל", שהופק כסרט גמר בחוג לקולנוע של בית הספר סם שפיגל בירושלים, הוקרן בבכורה במסגרת Cinefondation בפסטיבל קאן האחרון ועורר עניין רב בקרב הקהל ואנשי התעשייה המקומית. בעקבות ההקרנה המוצלחת בקאן נרכש הסרט להפצה. בשל אורכו, 50 דקות, יוקרן הסרט בצרפת כחבילה שתפתח בסרטו הקצר של הבמאי, "כביש", שהוקרן בפסטיבל ברלין ומתאר משפט שעורכים ארבעה פועלים פלסטינים למעבידם הישראלי על פשעי הכיבוש.

 

נדב לפיד, 31, סיים לימודי היסטוריה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ולמד ספרות צרפתית בפריז. את לימודיו בבית הספר סם שפיגל בירושלים החל בשנת 2001. בשנים האחרונות עבד ככתב תרבות וספורט ומבקר טלוויזיה וקולנוע בעיתון "העיר" של רשת שוקן והוציא לאור את הספר "תמשיך לרקוד" בהוצאת בבל. הסרט "החברה של אמיל" יוקרן בסינמטק תל אביב ביום שישי הקרוב, 22 בדצמבר, בשעה 18:00 במסגרת מרתון סרטי הבוגרים של בית הספר סם שפיגל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"החברה של אמיל". יפתח קליין וקרולין פרנק
לאתר ההטבות
מומלצים