שתף קטע נבחר

מחקר: ל-51% מהרשויות המקומיות בארץ אין אתר רשמי

בקרב העיריות בלבד המצב קצת יותר טוב: לכ-68% מכלל העיריות קיים אתר בית, כך עולה ממחקר שערכו פרופ' דויד נחמיאס ואילת רותם מבית הספר לממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה

ל-51% מהרשויות המקומיות בארץ אין אתר אינטרנט רשמי, כך עולה ממחקר שערכו פרופ' דויד נחמיאס ואילת רותם מבית הספר לממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

נתוני המחקר פורסמו היום (ד') בכנס 'ממשל מקוון ופוליטיקה' שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה. מסתבר כי רק לכ-45% מכלל הרשויות המקומיות קיים אתר בית באינטרנט, בעוד ש-51% עדיין לא מפעילות אתר. ל-4% מהרשויות יש אתר בית אבל הוא לא עלה בבדיקות חוזרות שבוצעו במסגרת המחקר.

 

בחלוקה לפי מגזרים, עולה כי לכ-63% מכלל הרשויות במגזר היהודי קיים אתר. בקרב יתר המגזרים, המקיפים 33% מכלל הרשויות, נמצא שרק לשבע רשויות, 8%, יש אתר בית. מתוך 66 רשויות מקומיות במגזר הערבי, רק לשלוש יש אתר בית ולשתיים יש אתר בית שאינו עולה.

 

בבדיקת המצב בקרב העיריות בלבד התגלו נתונים טובים יותר: לכ-68% מכלל העיריות קיים אתר בית (49 עיריות).

 

לדברי פרופ' נחמיאס, הנתונים מעידים על פגיעה בשירות לתושבים, בנגישות שלהם לשירותים ולמידע ובעקרונות יסודיים של הדמוקרטיה, שעומדים בבסיס השירותים המקוונים של גורמי ממשל, בהם הרשויות המקומיות.

 

עוד הציג נחמיאס בכנס את שיעורי הפער הדיגיטלי במדינת ישראל, שהם עדיין גדולים ודורשים טיפול מקיף, לדבריו. "ישנן אוכלוסיות שחשיפתן למחשבים וליישומיהם השונים עדיין מוגבלת וכתוצאה ידיעותיהן בתחום נמוכות משל קבוצות אוכלוסייה חזקות יותר", הוא אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלטון המקומי. תמונה עגומה
מומלצים