שתף קטע נבחר

רומן זדורוב: משתתף בצער משפחת ראדה

בפתיחת הדיון בהארכת מעצרו חזר החשוד ברצח תאיר ואמר כי ההודאה הוצאה ממנו תחת לחץ: "לא נתנו לי לאכול ולישון. רק רציתי לחזור למשפחה שלי אז אמרתי להם מה שרצו". עורך דינו: "ככל הידוע לי, הממצאים הביולוגיים שבידי המשטרה אינם מאמתים את החשדות נגד מרשי". אשתו: "אני מפחדת ממה שהמשטרה יכולה לעשות פה". בית המשפט האריך את המעצר בשמונה ימים

רומן זדורוב, החשוד ברצח הנערה תאיר ראדה, אמר היום (ה') בפתיחת הדיון בהארכת מעצרו כי ההודאה בביצוע הרצח  הוצאה ממנו תחת לחץ. "לא נתנו לי לאכול ולישון. רק רציתי לחזור למשפחה שלי, אז אמרתי להם מה שהם רצו. בכלל לא הייתי באזור כשזה קרה, לא עשיתי כלום". החשוד הוסיף ברוסית כי הוא משתתף בצער המשפחה.

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של זדורוב ב-15 יום אולם עורך דינו, דוד שפיגל, טען כי אין מקום למספר כה רב של ימי חקירה שכן כל מה שנותר למשטרה הוא להמתין לתוצאות המעבדה, שיחזקו או יפריכו את החשדות כנגד זדורוב. בסוף הדיון קבע בית משפט השלום בעכו להסתפק בשמונה ימי מעצר נוספים.   

 

 

במהלך הדיון הצהיר עו"ד שפיגל כי "החשוד חוזר בו מהודאתו שמסר למשטרה". לטענת עורך הדין, ככל הידוע לו, הממצאים הביולוגיים שבידי המשטרה אינם מאמתים את החשדות נגד מרשו. "ברור שאם הם היו מחזקים את גרסת המשטרה, היא הייתה טורחת להגיד את זה ולא להגיש את זה כדו"ח סודי לשופט", הוא אמר.

 

דובר המחוז הצפוני של המשטרה, סגן ניצב אבי אדרי אמר בתגובה לדבריו של עו"ד שפיגל ושל החשוד עצמו, "המשטרה לא תנהל את החקירה מעל גבי התקשורת, הפריבילגיה שמורה לעורך הדין של החשוד". לדבריו, "צריך לזכור עם זאת שמדובר בחשוד שהודה ברצח, שיחזר אותו ואף מסר פרטים שרק מי שנכח במקום יכול היה לדעת. יש לציין שזו הפעם השנייה שבית המשפט מקבל עמדה זו ומאריך את המעצר".


זדורוב בבית המשפט הבוקר, עם עורך דינו (צילום: ודים דניאל)

 

רעייתו של החשוד אולגה זדורוב חזרה על דבריה כי בעלה הוא איש עדין שאינו יכול לפגוע באיש. "החיים שלנו בימים האחרונים הפכו לסיוט", אמרה. "לא נתנו לי לראות אותו, אני בטוחה שהוא הודה רק בגלל שהמשטרה לחצה עליו, אני מצטערת בשביל משפחת ראדה על מה שקרה לה, אבל זה לא בעלי שעשה את זה".

 

עוד הוסיפה זדורוב כי היא שוקלת כעת אם להישאר בארץ וייתכן שתעזוב. "אני מפחדת ממה שהמשטרה יכולה לעשות פה, המשטרה היא גוף מאוד גדול וחזק בארץ", אמרה והוסיפה שקיבלה טלפונים רבים מתושבי קצרין שאמרו כי יהיו מוכנים להעיד לטובת בעלה "שהוא איש נקי ומושלם".

  

גם אחיו של החשוד איגור זדורוב, בן 22 הביע את תנחומיו למשפחת ראדה והוסיף כי אחיו הוא אדם עדין שתמך במשפחתו וסייע לה, ולא היה מסוגל לבצע מעשה כה נפשע כפי שמייחסים לו.

 

"הוא היה מודה גם ברצח ארלוזרוב"

רומן זדורוב, החשוד ברצח חזר בו אתמול מהודאתו וטען כי היא נגבתה תחת לחצים נפשיים כבדים. "מרשי הוא אדם רגיש ושביר, אני לא מתפלא שלחץ של המשטרה הצליח לכופף אותו ולגרום לו להודות בזה", אמר אמש עו"ד שפיגל ל-ynet: "אם המשטרה היתה לוחצת עליו יותר הוא היה מודה בסופו של דבר ברצח ארלוזורוב ואף משחזר אותו".

  

עו"ד שפיגל אמר עוד כי לדעתו מסיבת העיתונאים שערכה המשטרה אתמול, בה נמסר כי זדורוב הודה ברצח ושיחזר אותו, תמוהה ומוקדמת מדי. "האינטרס של המשטרה ברור, המשטרה היא גוף מרוט, מוכה וחבול אחרי פרשת בני סלע. הם צריכים להציג הצלחות.

 

"איך יוצאים בהצהרה כזו כאשר עדיין אין בידי המשטרה דבר? הרי בדיקות המעבדה עדיין לא חזרו, הרי היו מקרים בהם חשודים הודו ושיחזרו ואפילו הוגשו נגדם כתבי אישום ולבסוף התברר כי הכל עורבא פרח".

 

במשטרה לעומת זאת משוכנעים כי זדורוב הוא הרוצח. במסיבת עיתונאים שהתקיימה שלשום בתחנת משטרת גולן אמר מפקד המחוז הצפוני, במשטרה, דן רונן: "אנו נמצאים לאחר שחזור של הרצח. קיימת סבירות גבוהה מאוד, עם כל הזהירות המתבקשת, שהחשוד ברצח הוא מי שעצור בידי המשטרה מזה כמה ימים. הוא הודה ושיחזר את הרצח של תאיר ראדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ודים דניאל
זדורוב. משתתף בצער
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
ראדה ז"ל. התעלומה נפתרת?
צילום: רפרודוקציה
מומלצים