שתף קטע נבחר

סמי וסוסו חוזרים לביקור

רוצים להיזכר בסמי וסוסו? רוצים לראות על מה היה כל הרעש? במסגרת פינת הנוסטלגיה קבלו הפעם את הגדולים מכולם. חובת צפייה

 

מה הקשר בין ד"ר ג'ורג' חבש, האיש שעמד בראש החזית העממית לשחרור פלסטין ל"סמי וסוסו", סדרת טלוויזיה לילדים בשפה הערבית ששודרה בין השנים 1968-1971 בערוץ הישראלי היחיד באותן שנים? 

 

התשובה היא סמי. סמי היה כוכב הסדרה שנהג לשוחח לשיר שירים, לספר סיפורים ולשחק משחקים עם בובה בשם סוסו. את סמי גילם אחיינו של הד"ר מדמשק, השחקן ג'ורג' איברהים. יש שיאמרו שהכוכב האמיתי של הסדרה היה סוסו, בובת ילד מעומלן צווארון אותה דיבבה נביבא דריני, שנבחרה לג'וב בשל קולה הדק. ביחד הם הציגו סרטים קצרים וחדו חידות לצופים בבית.

 

היא עלתה לשידור במסגרת תוכניות בערבית שעלו לאחר מלחמת ששת הימים בטלוויזיה הישראלית, והצליחה לכבוש קהל צופים רב, דוברי עברית וערבית. מספרים שהמלך חוסיין היה בין המכורים לה.

 

האגדה עוד אומרת שגם ג'ורג' חבש, הדוד של סמי ומזכ"ל החזית העממית (עד שפרש מתפקידו בשנת 2000), נהג להציץ בה מדי פעם. אחיינו הפך ברבות הימים למנהל התיאטרון הפלסטיני אלקסאבה. אצלנו ארז טל ואברי גלעד הגדילו לעשות כשיצאו בקמפיין מופרך למען השניים במסגרת תוכניתם "מה יש?".

 

בקטע הווידיאו שלפניכם תוכלו לראות איך סמי מתמודד עם סוסו החרד, שחושב בין היתר, שליבו הפסיק לפעום. האפיזודה שודרה השבוע בתוכנית "כך היה", רצועת הנוסטלגיה היומית של ערוץ 1 (א'-ד', 18:15) בהגשתו של יגאל רביד.

 

 

  • לאתר רשות השידור

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
סוסו. בעיות לב
צילום: ערוץ 1
לאתר ההטבות
מומלצים