שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לך, חזור לחיים שלך, נסה לאהוב את אשתך

  שלוש פעמים חתכתי ונפרדנו, שלוש פעמים חזרת וראיתי בך את האהבה אליי. חשבתי שראיתי גם רצון לשנות דברים. אני מטומטמת ואני מכה על חטא. כמה פעמים אפשר להיפגע ולהישאר אוהבת, זה כמו להיפצע ולהחליט להישאר ולמות בשדה הקרב. סיפור פרידה ממאהב

  "הרי את משוחררת לי", ככה אמרת, ואני קצפתי בתוכי ואמרתי לך :"אותי אף אחד לא משחרר, שחרורים זה רק אני". ואת זה עשיתי מזמן, כבר בהתחלה, כשהבנתי שהאהבה שלי היא לא האהבה שלך, כבר אז עשיתי בתוך עצמי את תהליך השחרור ממך, וכבונוס קיבלתי את היכולת להסתכל מהצד ולראות לשם שינוי גם את הרע שבך לא רק את הטוב (והטוב היה מעט מדי לטעמי).

   

  מילים לא עולות גרוש, ואם אינך מתכוון להן - גם לא שוות גרוש

  שלוש פעמים חתכתי ונפרדנו, שלוש פעמים חזרת וראיתי בך את האהבה אליי. חשבתי שראיתי גם רצון לשנות דברים במערכת הלא הדדית, מערכת בה אני נותנת ואתה מקבל ולא יודע להעניק ולפרגן לאהבה שלך. כשכבר נתת משהו זה היה כי קיבלת אותו חינם. כן, אהובי, אתה קמצן ללא יכולת נתינה אמיתית. מילים לא עולות גרוש, ואם אינך מתכוון להן - גם לא שוות גרוש.

   

  אני מטומטמת, ואני מכה על חטא. כמה פעמים אפשר להיפגע ולהשאר אוהבת, זה כמו להיפצע ולהחליט להישאר ולמות בשדה הקרב, להוכיח לעצמי שמושא אהבתי לא כזה מניפולטיבי ושקרן, שהוא כן אוהב אותי כפי שהוא חוזר וטוען.

   

  כמה פעמים אמרתי לך, עזוב אותי, תוותר, חזור לחיים שלך, נסה לאהוב את אשתך. גם אם היא לא אומרת לך את זה בהרבה מילים, היא מראה את זה בטלפונים אליך ללא הפסקה. היא עובדת קשה במשרד ממשלתי משעת בוקר מוקדמת מאוד, אחר כך מגיעה הביתה, מנקה מבשלת ודואגת שלא יחסר דבר, דואגת לקמץ ולחסוך בדברים שאפשר, על מנת שבית עם חמש נפשות יוכל להתקיים בכבוד ולהחזיק שתי מכוניות. היא יודעת לנהל ולכלכל את ביתה, ובין היתר לנהל אותך ולנסות ולחיות איתך באיזשהו סוג של זוגיות.

   

  נכון, אני הממתק, אני הרוך והמפלט, אני האשה האחרת

  נכון, אני הממתק, אני הרוך והמפלט, כן, אני האשה האחרת. ולמרות היותי בצד השני, לא קינאתי, הצלחתי להתחבר ולנסות לראות אותה ואת המערכת ביניכם דרך עיניך, ומדבריך, שחזרת ואמרת בכל הזדמנות שכבר אין ביניכם אהבה ולפעמים אתה לא מבין מה הביא אותך בכלל להתחתן איתה.

   

  אתה חוזר ואומר לי שאתה לא אוהב אותה, רק אותי, אני אהבתך הנצחית האמיתית. ואז אני רואה איך אתה רץ אליה בכל פעם שאנחנו יחד והיא מתקשרת. אולי מתוך הפחד, ואולי מתוך תחושה של מחוייבות ורצון שקיים בך לנסות ולאחות את האמון שנשבר, לנסות להשיב את אהבתך אליה כדי שתוכל לקיים תא משפחתי מושלם ואחיד. וזה לא רע, אהובי, זה אפילו מקסים, וזה עשה אותך בעיניי עוד יותר מושלם.

   

  במקרה או שלא במקרה שנינו, אתה ואני, בחרנו את בני הזוג שלנו באופן האנוכי והתועלתני ביותר. שנינו חיפשנו לא לאבד שליטה ולא לאבד את עצמנו בתוך התאהבות מסנוורת, ועם זאת לבנות משפחה חמה תומכת ויציבה, רגשית וכלכלית. ובתוך הזוגיות הזו, בתוך המשפחתיות הזו שנכנסנו אליה, אנחנו מצליחים לשמר את הייחוד שלנו, את הלבד שאנו משוטטים איתו בפנים כבר הרבה שנים, בתוך משפחתנו הביולוגית שלא התאימה לאינטלקט ולמנטליות הרגשית שלנו. בחרנו בלבד הזה, כי אנחנו סומכים רק על עצמנו, ובלבד הזה אנחנו חושבים שאנחנו בשליטה בבועה שהפרחנו סביבנו.

   

  "הרי את משוחררת לי", אמרת, ואני חייכתי, חנוקה בדמעות כאב וזעם על עצמי. אמרתי לך שלא משנה מה יהיה איתי בעתיד, אהבה לא משחררים, היא אינה קשורה בחבלים. אהבה היא כמו כספית, חומקת מן היד שהחזיקה בה ונפתחה, מטיילת במורד האצבעות בקרירות חלקלקה ונושרת לה אל הלא נודע, אך נשארת מה שהיא - אחד היסודות החשובים בחיינו ועל פני האדמה.

   

  • יש לכם סיפור פרידה מרגש, כואב, מיוחד במינו? כתבו ושלחו אלינו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הבנתי שהאהבה שלי היא לא האהבה שלך
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים