שתף קטע נבחר

ח"כ לשעבר עופר חוגי הורשע במרמה ובזיוף

חבר הכנסת לשעבר עופר חוגי מש"ס הורשע הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ובשימוש במסמכים כוזבים

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (ב') את עופר חוגי, ח"כ לשעבר מטעם ש"ס, בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ובשימוש במסמכים כוזבים. בהכרעת הדין נקבע שכדי להגדיל את תקציב ההסעות לבתי הספר של רשת מעיין החינוך התורני הוא זייף את רשימות התלמידים, וכך קיבל במרמה 2 מיליון שקלים ממשרד החינוך. הפרקליטות תדרוש עונש מאסר ממושך בפועל.

 

השופט יוסף שפירא קבע כי "הנאשם הגיש רשימות תלמידים כוזבות בהן הגדיל את מספר התלמידים הזכאים להסעה, שעה שבמציאות חלקם לא היו קיימים כלל. לגבי חלק מהתלמידים המופיעים ברשימה, המרחק בין מקום מגוריהם למוסדות החינוך היה כוזב. הנאשם קיבל טובות הנאה אישיות מחברת 'המימד העשירי' לרבות משכורות לאשתו, הגב' רחל חוגי".

 

עוד קובע השופט שחוגי תכנן מראש את זכיית "המימד העשירי", חברה שבבעלותו, במכרזים. הוא גם הורשע בניסיון לקבל כספים במירמה בנסיבות מחמירות ממשרד העבודה והרווחה עבור מכללה טכנולוגית שלא קיימת. על-פי כתב האישום, בנושא זה, נקבע כי "על סמך מצגי השווא שיצר הנאשם, העביר משרד העבודה והרווחה במהלך שנת הלימודים תשנ"ט לעמותות סכום כולל של מיליון שקל עבור המכללה הטכנולוגית".

 

חוגי העביר למשרד העבודה והרווחה רשימות פיקטיביות של מורים ותלמידים שאמורים היו ללמד וללמוד במכללה הטכנולוגית שכלל לא קיימת, "העמותות קיבלו כספים, שעה שלימודים טכנולוגיים אין ועובדי המשרד מעידים על כך בבירור. התנהלות הנאשם ואנשיו יצרה פסאדה של בית ספר, שעה שלמעשה היו במקום רק לימודי קודש ואף משהובאו תלמידים נוספים, עסקו אלה בלימודי קודש בלבד". במשפט התברר כי אנשי משרד העבודה והרווחה ידעו על העבירות.

 

באישום נוסף הנוגע לשיפוצים בבית ספר של רשת מעיין החינוך התורני, החליט השופט לזכות את חוגי, משום שלא הוכחה לחלוטין הטענה שהחברה בבעלותו קיבלה כסף עבור שיפוצים שבפועל לא ביצעה בבית הספר.

 

סגן בכיר לפרקליט מחוז ירושלים, עורך הדין אורי קורב, אמר לאחר המשפט: "אני מביע סיפוק מהחלטת בית המשפט שקיבל את הטענות שלנו כמעט במלואן והרשיע את הנאשם בשתי פרשיות חמורות מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
עופר חוגי
צילום: דודי ועקנין
צילום: דודי ועקנין
עו"ד אורי קורב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים