שתף קטע נבחר

ח"כ הנדל: "רק מוות יזיז את אולמרט מאדישותו"

חבר הכנסת מהאיחוד הלאומי הביע מורת רוח מהחלטתו של אולמרט לתגובה ממוקדת בלבד נגד משגרי הרקטות. "כנראה שנערים פצועים אנושות לא מספיקים לו", אמר. גם יו"ר המטה לבטחון שדרות דוגל בפעולה רחבה. לעומתם, ח"כ אבו וילן סבור כי ההחלטה שהתקבלה - נכונה

"מתברר שנערי שדרות שנפצעו אנושות אינם מספיקים לאולמרט בחשבון הדמים הקר שלו. כנראה שרק מוות של תושבים יזיז אותו מאדישותו היהירה. אולמרט מסוכן לישראל" - כך אמר הבוקר (יום ד') חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי הנדל (איחוד לאומי-מפד"ל) בתגובה להחלטת ראש הממשלה להגיב באופן ממוקד בלבד נגד משגרי רקטות הקסאם מרצועת עזה.

 

בדיון ביטחוני שערך הבוקר אולמרט הוחלט כי המדיניות החדשה תאפשר לצה"ל ולשב"כ לפעול מן האוויר ומהיבשה נגד חוליות יורי הקסאם, תוך כדי הירי וגם לאחריו. למרות הפעילות הממוקדת , אולמרט הבהיר כי ישראל מבקשת לשמור את הפסקת האש.


מקום נחיתת הקסאם, אתמול (צילום: אמיר כהן)

 

גורמים במערכת המדינית העריכו כי פעילות זו תאפשר את הורדת שיעורי הפגיעה באוכלוסייה האזרחית בשדרות, אשקלון וביישובי עוטף עזה.  

 

יושב ראש המטה לבטחון שדרות, אלון דוידי, שארגן צעדת מחאה מול ביתו של עמיר פרץ, אמר כי "לצערנו רק הפגיעות החמורות בנערים הכריחו את ראש הממשלה לפעול נגד חוליות הקסאם. אנו מצפים להתפכחותו מהאשליה של הפסקת האש ולהורות על פעולה נרחבת נגד גורמי הטרור. הימנעות מהכרזה כזו תביא לנפגעים נוספים". 

 

לעומת זאת, חבר הכנסת אבשלום וילן (מרצ) דווקא תמך בהחלטת הממשלה, אך הוסיף כי "חייבים לוודא שפעולות הסיכול נגד החוליות תיעשנה בתבונה, ומבלי לפגוע בחפים מפשע. לישראל מלוא הזכות המוסרית לפגוע במי שמנסה להרוג חפים מפשע". 

 

יושב ראש מרצ, יוסי ביילין, קרא לראש הממשלה ולשר הביטחון להקפיד על ההחלטה שהתקבלה היום, ולא להרחיב את הפרשנות שלה מעבר לפעולות נגד משגרי הקסאם. ביילין אף קרא להרחיב את הפסקת האש לגדה המערבית ואמר: "הפסקת אש על רגל אחת לא תוכל להתקיים לאורך זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנדל. נגד
צילום: גיל יוחנן
צילום: אתר הכנסת
וילן. בעד
צילום: אתר הכנסת
מומלצים