שתף קטע נבחר

לבני: משא ומתן הוא הדרך להילחם בקיצונים

שרת החוץ נאמה הערב בטקס בלב השרון, ואמרה כי מתן אלטרטיבה למתונים היא הדרך להלחם בטרור. בראיונות סוף השבוע מיוחסת לה תוכנית מדינית חדשה, שכוללת משא ומתן עם הפלסטינים תחת אש

"מתן אלטרנטיבה למתונים במחנה הפלסטיני, הוא חלק מהמאבק בטרור", כך אומרת הערב (ה') שרת החוץ, ציפי לבני, בטקס הענקת אזרחות של כבוד במועצה האזורית לב השרון.

 

שרת החוץ אמרה את הדברים על רקע הפרסומים לפיהם היא מגבשת יוזמה מדינית להחייאת תהליך השלום, שתכלול הידברות תחת אש ודילוג על השלב הראשון של "מפת הדרכים", שקורא לישראל ולפלסטינים להימנע מאלימות הדדית.

 

בפרסומי סוף השבוע ובשיחות בפורומים סגורים עולה כי לבני בוחנת ברצינות הידברות בלא הפסקת אש. עם זאת, היא מתנגדת למתן ויתורים לפלסטינים תוך כדי לחימה. לבני סבורה שאם תוסיף ישראל להחזיק בעמדתה שאין להידבר אלא על פי תנאי "מפת הדרכים", הרי שהמשא ומתן עם הפלסטינים יישאר תקוע.

 

היא הופיעה בטקס הענקת אזרחות כבוד במועצה האזורית לב השרון שליד תל מונד. בין יתר דבריה אמרה כי "הוויתור על חלק מאדמת הארץ נועד להבטיח את אופייה היהודי והדמוקרטי של ישראל. רעיון זה מבחינתי הוא מימוש הערכים עליהם גדלתי והתחנכתי".

 

היא אמנם לא הצהירה רשמית על כוונותיה הפוליטיות, אך כבר מכוונת למרכז המפה הפוליטית: "אין שלנו ואין שלהם, אין יותר ימין ושמאל בישראל. תפקידי להגן על האינטרסים החיוניים של הציבור כולו". בראיון לעיתון "הארץ" בסוף השבוע אמרה שהיא מוכנה להתמודד על ראשות הממשלה אם וכאשר תחוש שאין היא מקבלת גיבוי לדרכה המדינית מראש הממשלה.

 

בהמשך דבריה התייחסה שרת החוץ גם לסוגיה הסורית ואמרה כי "המצב מורכב. יהיה צורך להמשיך ולתת מענה לטרור, ובמקביל, מוטלת עלינו החובה לבחון את ההזדמנויות ולנצלן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני. "דואגת לציבור כולו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים