שתף קטע נבחר

אכן כן, אפרטהייד בישראל

הצו החדש שהוציא אלוף פיקוד מרכז אוסר על הסעת פלסטינים ברכב ישראלי. פגיעה בזכות התנועה באופן כה בוטה, מצטרפת לשורת הפרות זכויות האדם שמנהיגה ישראל בשטחים

הצדקנות היהודית כל-כך מובנית בתוכנו, עד שלעולם איננו מוכנים ליטול קורה מבין עינינו. פשוט לא יכול להיות שהיהודים, שהינם הקורבן האולטימטיבי, יעשו רע. ובכל זאת, מדינת ישראל מבצעת אפרטהייד מובהק ואף אלים בשטחי הגדה המערבית כלפי האוכלוסייה הפלסטינית הילידית.

 

ההתנפלות של ראשי הממסדים היהודים בארה"ב על הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר, באה על שהעז לציין אמת הידועה והגלויה לכל: ממשלת ישראל באמצעות צבאה מקיימת שלטון אפרטהייד ברוטאלי בשטח הכבוש על ידה, תוך הפיכת כל כפר וכל עיר פלסטינית למחנה מעצר גדור או חסום. זאת על מנת לפקח על תנועת התושבים ולהקשות עליה. ישראל אף מטילה עוצר מלא כל אימת שהמתנחלים, שפלשו לשטחם של הפלסטינים שלא כדין, חוגגים חגיהם או מנהלים תהלוכותיהם.

 

לא זו בלבד אלא אף זו, אלופי הפיקוד, המוציאים פקודות, תקנות, צווים והוראות לעיתים מזומנות, שהרי הם האדונים המושלים בשטח, כבר עיקלו משארית אדמתם של הפלסטינים אדמות נוספות לצורך סלילת כבישים "רק ליהודים". כבישים נפלאים, רחבים, סלולים היטב, מוארים בלילה – כל זה על אדמה גזולה. כאשר פלסטיני נוסע על כביש זה, רכבו מוחרם והוא נשלח להסתלק מהשטח.

 

פעם, כשהייתי עדה למפגש כזה בין נוסע לבין חייל שעצר, לקח פרטים על-מנת להחרים הרכב ולשלח את בעליו, שאלתי את החייל, למה? הוא השיב: "זו פקודה, זה כביש רק ליהודים". שאלתי היכן יש שלט המעיד על כך ומורה לנהג שלא לעלות על הכביש? התשובה היתה נפלאה: "הוא חייב לדעת זאת מעצמו וחוץ מזה מה את רוצה, שנשים שלט ואיזה עיתונאי או צלם אנטישמי יצלם את השלט ויראה לכל העולם שיש אצלנו אפרטהייד"?

 

ובכן, יש אפרטהייד, ואין צבאנו "הנאור והכי מוסרי בעולם", כדברי מפקדיו, מסתפק בכך שהפך כל כפר וכל עיר למחנה מעצר וסגר את המוצאות והמבואות וניתק אותם מדרך המלך, לא די שאסור להם לנוע בכבישים שסללו למען "יהודים בלבד" על אדמתם, אלוף הפיקוד הנוכחי צריך להוסיף מכה נוספת משלו על הילידים בארץ שלהם. הנה המצאה "גאונית".

 

גם לפעיל הומניטארי אסור להסיע פלסטיני

האלוף נווה, המפורסם בפטריוטיות העליונה שלו, הוציא צו שייכנס לתוקף ב-19 בינואר, האוסר על הסעת פלסטינים ללא היתר. הצו קובע שלישראלים אסור להסיע פלסטינים ברכב ישראלי (היינו ברכב הרשום בישראל, לאו דווקא רכב עם לוחית זיהוי צהובה), אלא אם קיבל היתר מפורש לכך. ההיתר מתייחס הן למסיע והן לפלסטיני המוסע. כל זה לא חל, כמובן, על אלה המשרתים בעבודתם את המתנחלים, הם ומעבידיהם כמובן יקבלו היתר לצורך השירותים שהפלסטינים משרתים את אדוני הארץ, המתנחלים.

 

האמנם הנשיא ג'ימי קרטר, איש השלום, טעה בקבעו שישראל מקיימת אפרטהייד? האם הוא הגזים? האם העסקנים היהודים בארה"ב לא מכירים את האמנה הבינלאומית בדבר ביעור כל צורות האפליה הגזעית מיום 7 במרץ 1966, שישראל אישררה בחתימתה? האם היהודים בארה"ב שיצאו במאבק צעקני ומעליב נגד קרטר על שהוא כביכול פגע באופייה ובערכיה הדמוקרטיים וההומניסטיים של מדינת ישראל, לא מכירים את האמנה הבינלאומית בדבר דיכוי ושפיטה של פשע האפרטהייד מיום 30 בנובמבר 1973? והרי האפרטהייד מוגדר כפשע בינלאומי שבין היתר כולל הפעלת אמצעים שונים של שליטה על קבוצות גזע תוך פגיעה בזכויות יסוד. האין חופש התנועה אחת מזכויות אלה?

 

בעבר הכירו עסקני היישוב היהודי בארה"ב היטב את משמעותן של אמנות אלו, אבל משום מה הם משוכנעים שלישראלים מותר להפר כל אמנה. מותר להרוג אזרחים, נשים וילדים, זקנים והורים על ילדיהם בכוונה ושלא בכוונה בלא לשאת באחריות, מותר לנשל אנשים מאדמתם, להרוס יבוליהם ולכלוא אותם כחיות בגן חיות. עכשיו גם אסור יהיה לישראלים ולמתנדבים מארגונים הומניטאריים בינלאומיים להגיש סעד לאישה יולדת ולהובילה לבית חולים, ואסור יהיה לפעיל "יש דין" להוביל פלסטיני מוכה ונגזל לתחנת משטרה (תחנות המשטרה נמצאות ביישובי המתנחלים) כדי להגיש תלונה. האמנם יש מי שמאמין שכל זה אינו אפרטהייד?

 

ג'ימי קרטר אינו זקוק להגנתי על כבודו שנרמס בגסות על-ידי עסקנים אוהבי ישראל, אלא שאהבתם מעבירה אותם על דעתם ומעוורת את עיניהם. ישראל היא מדינה כובשת המדכאת זה 40 שנה עם ילידי, הזכאי לחירות ולריבונות משלו תוך חיים בשלום איתנו. כדאי לזכור שגם אנחנו הפעלנו טרור אלים מאוד נגד שלטון זר כי רצינו מדינה, ורשימת הקורבנות גדולה וארוכה.

 

לא זו בלבד שאנו שוללים את זכויותיו האנושיות, לא זו בלבד שגזלנו את חירותו, את אדמתו, את מימיו, לא זו בלבד שאנו מענישים מיליוני אדם ענישה קולקטיבית ואף מחסלים בטירוף של נקם את מקורות החשמל למיליון וחצי אזרחים, ש"ישבו בחושך!" ש"ירעבו!".

 

אין משכורות לעובדים כי ישראל מחזיקה בידה 500 מיליון שקל של הפלסטינים, ואחרי כל זאת אנחנו "צדיקים גמורים", אין פגם מוסרי במעשינו, אין הפרדה גזענית, אין אפרטהייד, זו המצאה של שונאי ישראל, הידד! לאחינו בארה"ב נעמה אהבתכם לנו עד מאוד, ממש גוללתם חרפה מעלינו, עכשיו נוכל ביתר ביטחון להמשיך ולהתעלל באוכלוסיה הפלסטינית באמצעות צבאנו שאין "מוסרי ממנו" בעולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים