שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש עיריית חדרה לשעבר החל בריצוי מאסרו
  ישראל סדן התייצב בכלא מעשיהו ל-8 חודשי מאסר על עבירות של מתן שוחד. בשל היותו מפקד מג"ב וקצין משטרה בעבר, בשב"ס ישמרו עליו מחשש לנקמה של אסירים

  נכנס לכלא: ראש עיריית חדרה לשעבר, ישראל סדן, התייצב היום (א') בכלא לריצוי עונש המאסר שנגזר עליו על עבירות של מתן שוחד.

   

  סדן, קצין משטרה ומפקד מג"ב בעברו, הגיע לכלא מעשיהו, שם הוא ירצה שמונה חודשי מאסר שנגזרו עליו בבית משפט המחוזי בחיפה. הוא הגיע בליווי משטרתי, כשברשותו ציודו האישי. עוד לפני התייצבותו נערך בשב"ס מיון לסדן והוחלט כי הוא ירצה את עונשו בכלא מעשיהו, הנחשב לכלא קל של עברייני צווארון לבן.

   

  בשל היותו קצין משטרה ומפקד מג"ב בעבר יבדקו בשב"ס כי סדן לא ייתקל בעת מאסרו בעבריינים פליליים בהם במסגרת תפקידיו במשטרה ובמג"ב טיפל, זאת כדי למנוע פגיעה בו כנקמה.

   

  בסוף חודש מארס 2004 הפכה לגלויה חקירת המשטרה בחשד שסדן, סגנו וחברי מועצת עיר נוספים נתנו שוחד כדי להרכיב קואלציה לאחר בחירות 2003. סדן וחברי המועצה נחקרו ושוחררו למעצר בית. שלושה חודשים לאחר מכן הגישה המשטרה את המלצתה להעמיד לדין את סדן ואת חברי המועצה.

   

  בעקבות ההמלצה אמר סדן ל-ynet: "ייתכן שטעיתי במעשים המיוחסים לי אך אני בטוח שאצליח לשכנע כי מאחורי אותם מעשים לא הייתה כוונה פלילית. כל מה שעשיתי היה לטובת העיר".

   

  בעקבות כתבי האישום שהוגשו בפברואר 2005 נגד סדן ונבחרי המועצה, החליט סדן להתפטר. "אני מאמין שעל שליח ציבור לשמש דוגמה ולכן החלטתי לפרוש מתפקידי", אמר אז ל-ynet. סגנו, חיים אביטן, מילא את מקומו עד לבחירות שהתקיימו בעיר בחודש מאי, בהן זכה ברוב מוחץ.

   

  בגזר הדין שניתן לפני חודש וחצי נגזרו על סדן שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 60 אלף שקלים. סדן הורשע בשלושה מקרים של מתן שוחד בצורת טובות הנאה של הבטחת עבודה לחברי מועצה נבחרים, זאת כדי לחזק את הקואלציה שלו במועצת העיר.  

   

  שותפיו למעשים - סגנו אברהם בלדב, וחברי המועצה אריה גמליאל, מרדכי אנגל ויואל יהושע - הורשעו אף הם בעבירות שונות של מתן וקבלת שוחד, וקיבלו עונשי מאסר וקנסות. לאחרונה הלך לעולמו חבר המועצה אנגל.

   

  השופט אילן שיף קבע כי "כולם כשלו במעשי שחיתות ומעלו בתפקידיהם הציבוריים". הוא הוסיף כי "סדן עצמו עמד בראש הפרמידה ועל פיו יישק דבר. במעמדו הרם יכול והיה חייב למנוע את ההידרדרות לכל עסקאות השוחד. כגודל מעמדו, בשל תפקידו כראש עירייה ובשל עברו המשטרתי הבכיר, כך גם גודל אחריותו לעבירות שנעברו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים