שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהיום: הרוכבים משלמים (הרבה) יותר כסף

  בג"צ לא סיפק ישועה: עתירת רוכבי הדו-גלגלי כנגד העלאת מחיר ביטוח חובה נדחתה על-ידי בית המשפט. המשמעות: מהיום משלמים הרוכבים הרבה יותר כסף תמורת ביטוח החובה

  בינתיים זה סופי. כך פחות או יותר ניתן להגדיר את התייקרות פרמיית ביטוח החובה לרוכבי הדו-גלגליים. הבג"צ הדחוף של הרגע האחרון אותו הגישו הרוכבים ביום ה', נדחה אתמול על-ידי בית המשפט. לאחר שעיין רק בסעיף הראשון של העתירה (מתוך שמונה בסך הכל), החליט כבוד השופט דוד חשין שלא לתת כל צו ביניים המעכב את הרפרומה.   

   

   

  החלטה זו משמעותה המיידית התייקרות תעריפי ביטוח החובה החל מהיום. עוד קבע בית המשפט כי העתירה כולה תיקבע לדיון במועד מאוחר יותר, שלא נקבע, בפני הרכב של שלושה שופטים. השופט חשין קבע עוד כי תגובת המשיבים לעתירה תגיע לבית המשפט שבעה ימים לפני מועד הדיון שיקבע.

   

  הסעיף הראשון, בו עצר השופט חשין, מבקש כי בית המשפט יורה לשר התחבורה, שר האוצר, הממונה על הביטוח באוצר ואנשי הפול, להסביר "מדוע לא יבוטל חוזר המפקח על הביטוח מיום 11.12.2006, הקובע העלאת תעריפי ביטוח שיורי לרכב דו-גלגלי..." עוד נטען בסעיף הראשון כי "...החלטת המפקח אינה מבוססת על בדיקה כל שהיא שנעשתה על ידו ובוודאי שאינה מבוססת על מלוא הנתונים הרלוונטיים לקבלת ההחלטה ויוצרת, בפועל, מדיניות הפוגעת ומונעת שימוש ברכבים דו-גלגליים המנוגדת לעמדת משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לעודד שימוש זה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילן לילוש וחנן פרץ דוברות משטרת תל אביב
  העתירה נדחתה - והרפורמה תיכנס לתוקף כמתוכנן
  צילום: אילן לילוש וחנן פרץ דוברות משטרת תל אביב
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים