שתף קטע נבחר

"כאן בלשכה כולם מתנשקים עם כולם"

היועצת לענייני חרדים במשרד ראש הממשלה, רבקה פאלוך, העידה מטעם ההגנה במשפטו של חיים רמון וחשפה טפח ממה שקורה בחלונות הגבוהים: "בכל יום ראשון כולם מתנשקים שם עם כולם. אני ראיתי שר מתנשק עם שרה, שרים מתנשקים עם העוזרות". מוקדם יותר העידה עובדת המזנון: "המתלוננת אמרה לי 'רמון עושה לי את זה'"

מה קורה בחדרים המאובטחים של משרד ראש הממשלה? רבקה פאלוך, היועצת לענייני חרדים של ראש הממשלה חשפה היום (יום שני) טפח ממה שנעשה במשרד ראש הממשלה, כאשר העידה מטעם הסניגוריה במשפטו של חיים רמון בבית משפט השלום בתל-אביב. "אני לא מזועזעת מזה. תבואי פעם ביום ראשון ותגלי שלהתנשק במשרד הזה, זה לא אירוע יוצא דופן".

 

לדבריה, "בכל יום ראשון כולם מתנשקים שם עם כולם. אני ראיתי שר מתנשק עם שרה, שרים מתנשקים עם העוזרות. פשוט כולם מתנשקים עם כולם". כאשר התובעת, עו"ד אריאלה אנטלר, הקשתה עליה ושאלה "האם כולם מתנשקים שם בפה?", ענתה היועצת במידה של התלוצצות: "אני לא בודקת איפה מתנשקים. מתנשקים איפה שמתנשקים. זה יכול להיות על הפה יכול להיות על אוזן".

  

בתחילת עדותה סיפרה פאלוך כי היא נכנסה לחדר המשמש מטבח במזנון במשרד ראש הממשלה ושם זיהתה את החיילת, שאותה היא מכירה משהותה של הצעירה במזכירות הצבאית. "ראיתי את החיילת עומדת שם ואומרת 'ראיתם את רמון? איזה חתיך הוא היום! אני לא יכולה, אני חולה עליו, פשוט חולה עליו'. ראיתי שם הרבה דברים אבל ההתנהגות שלה הייתה מוגזמת", הגדירה פאלוך את הסיטואציה. לדבריה, אף סיפרה על ההתנהגות המוגזמת לעוזרת האישית שלה.  

 

פאלוך לא הסכימה להוציא מפיה את ההגדרה המדויקת שלה כלפי החיילת, אך היא רשמה על פתק את המילה המיטיבה להגדיר את החיילת ומסרה אותו לבית המשפט.

 

בהמשך עדותה הסבירה שלא סיפרה על האירוע מייד לאחר שהתרחש, משום שהייתה זו תקופה לחוצה בעבודה. אך כאשר שמעה על המשפט, החליטה להשמיע את דברה. היא סיפרה שהתייעצה עם רב, שחיזק אותה: "איך את יכולה לישון בלילה ולא לספר את הדברים".

 

דליה עזרא, עובדת במזנון ראש הממשלה, סיפרה מוקדם יותר בבית המשפט: "המתלוננת אמרה לי ש'רמון עושה לי את זה'". עזרא, העובדת כבר ארבע שנים במשרד ראש הממשלה, העידה כי "לפני כחמישה חודשים, שבוע-שבועיים לפני הנשיקה, ירדה המתלוננת מישיבה וישבה מולי ומול דפנה, עובדת אחרת במזנון, ואמרה 'חיים חתיך. הוא עושה לי את זה'. עשיתי לה תנועה של פליאה". הסניגורים שאלו את העדה "מה הבנת מזה?" והיא השיבה: "הבנתי שאוטוטו היא תיכנס איתו למיטה".

 

דפנה עזרן, עובדת במזנון ראש הממשלה בקרייה, סיפרה בעדותה כי "כולם נהגו לחבק ולנשק את המתלוננת". היא סיפרה בבית המשפט כי באחד הימים, אחרי ישיבת הממשלה, המתלוננת נכנסה למזנון והתיישבה לה על הברכיים. "דליה עמדה ממולנו, קשקשנו וצחקנו", היא העידה, "ואז נכנסה רבקה פאלוך והעוזרות שלה. אני דליה והמתלוננת קשקשנו והיא אמרה לי 'איך חיים רמון חתיך היום, אני חולה עליו'. רבקה הסתכלה עליה בפליאה". בהמשך אמרה עזרן כי היא פירשה את הדברים בחוש הומור מצד המתלוננת.


פורסם לראשונה 01/01/2007 12:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היום בבית המשפט. רמון
צילום: ירון ברנר
"מתנשקים איפה שמתנשקים". פאלוך
צילום: ירון ברנר
מומלצים