שתף קטע נבחר

הקואליציה תעגן בחוק את מיגון עוטף עזה

נמצא פתרון תקציבי למיגון יישובי עוטף עזה: הנהלת הקואליציה הבטיחה לח"כ שי חרמש כי תביא להצבעה חוק מזורז להקמת חדרי ביטחון בבתי התושבים שסביב רצועת עזה. כיוון שמדובר בחוק, הכספים יבואו מרזרבה תקציבית ולא יפרצו את מסגרת התקציב. ראש עיריית שדרות חושד בהסדר: "זה סידור תמוה. הוא לא נראה לי והלוואי ואתבדה"

הקואליציה תתמוך בחוק מזורז שיאפשר מיגון בתי תושבים בישובי עוטף עזה, כך נודע אחר הצהריים (יום ב') בתום דיון שערכה הנהלת הקואליציה עם חבר הכנסת שי חרמש (קדימה). החוק, שעלותו 400 מיליוני שקלים, יובא כתחליף לפריצת התקציב בהצבעה שצפויה להיערך מחר בכנסת. את החוק יזם חבר הכנסת חרמש, תושב כפר עזה שבעוטף עזה.

 

חבר הכנסת שי חרמש הודיע היום כי קיבל הבטחה מהנהלת הקואליציה לפיה חמשת ראשי הסיעות המרכיבות את הממשלה יהיו חתומים ראשונים על חוק מזורז להקמת חדרי ביטחון בבתי התושבים שסביב רצועת עזה. החוק יובא להצבעה בהליך מקוצר שיארך על פי המסתמן שבועות אחדים.

 

אתמול איים חבר הכנסת חרמש (קדימה) על כך שלא יצביע בעד התקציב. הוא התנה זאת במיגון בתי התושבים הסובלים בחודשים האחרונים מירי בלתי פוסק של קסאמים. חרמש, תושב כפר עזה בעצמו, נעמד על רגליו האחוריות וכפועל יוצא זומן היום לפגישה עם הנהלת הקואליציה.

 

"הישג עבור התושבים"

במהלך הפגישה שטח חרמש את טענותיו בנושא המיגון והנהלת הקואליציה בראשות חבר הכנסת אביגדור יצחקי נענתה לבקשתו. היא התחייבה שחמשת ראשי הסיעות המרכיבות אותה קרי קדימה, העבודה, הגמלאים, ש"ס וישראל ביתנו יהיו חתומים ראשונים על הצעת החוק אשר תוגש בתוך שבועיים ימים.

 

הצעת החוק תהיה פטורה מחובת ההנחה המוקדמת על שולחן הכנסת, כך שכינון החוק יימשך זמן קצר במיוחד. בשלב הראשון זקוק חרמש ל-51 קולות כדי לאפשר את העברת החוק ואת הפטור מחובת הנחה. בשל העובדה שמדובר בחוק נפרד, תקציבו יגוייס מהרזרבות התקציביות ולא יפרוץ את מסגרת התקציב הקיים.

 

"זהו פיתרון אפילו טוב יותר ממה שציפיתי", אמר חרמש ל-ynet. "העובדה שמדובר בחוק מוכיחה את החשיבות של אבטחת חיי תושבי עוטף עזה. אי אפשר יהיה לשחק בזה כמו עם תקציב. המדינה תהיה מחויבת לביטחון אזרחיה בעוטף עזה, זהו הישג עבור התושבים המאוימים מקסאמים".

 

ראש עיריית שדרות אלי מויאל שמע על הסידור המיוחד ואמר: "כל הסידור הזה נשמע לי מאוד תמוה, בלשון המעטה. הרי אם יש כסף - שיתנו עכשיו. אם אין, מה יעזור שהחוק יועבר מאוחר יותר? אני לא זוכר מקרים דומים בעבר שזה נעשה כך. ואם זה נעשה, זה היה נדיר מאוד. קשה לי להעריך מה יהיה, אך על פניו כל הסידור הזה לא נראה לי כלל וכלל. הלוואי ואתבדה".

 

ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, שמקיים בימים האחרונים מאבק בנושא, בפגישות עם חברי כנסת ובקריאה מעל כל במה אפשרית לפעול למען שינוי התקציב, אמר כי "לקראת הצבעה על התקציב המדינה אני קורא ודורש מחברי הכנסת והשרים של מפלגת העבודה להתנגד לתקציב במידה ולא ייכלל סעיף המיגון לישובי עוטף עזה, בגובה 200 מליון שקלים. על נבחרי הציבור למלא את שליחותם לציבור בוחריהם ולעמוד על כך שיימצא מימון מלא באופן מיידי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראיי בראונשטיין
פגיעת קסאם. ארכיון
צילום: ראיי בראונשטיין
צילום: צפריר אביוב
היישובים ימוגנו
צילום: צפריר אביוב
מומלצים