שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה ליעל בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: יעל ביטלה חתונה ברגע האחרון ומאז לא מצליחה לקיים מערכת יחסים תקינה. האם יש תקווה?

כמה פרטים על יעל

הזוגיות האחרונה של יעל (31), הייתה לפני כשנתיים, כאשר אחרי שמונה שנים של זוגיות ורגע לפני החתונה החליטה לבטל את המהלך. מאז, היא לא מצליחה להיכנס למערכת יחסים חדשה ותוהה מדוע היא לא מצליחה להתקדם הלאה.

 

מה אני רואה בשורות שלה

ליעל כתב מסודר ומאורגן. הרווחים בין המילים והשורות קבועים וכמעט זהים לאורך כל הדף. הדבר מלמד על חלוקה ברורה בין רגש להיגיון. כשבוחנים את הכתב שלה לעומק מגלים שלמעשה אין כאן כתיבה לפי התקן, אלא כתיבה על פי כללים שקבעה הכותבת עצמה. נוסיף לכך את המסגור שיצרה: בדף יש לא רק שוליים ימניים ושמאליים רחבים, אלא גם בחלק העליון והתחתון השאירה מקום רב, ויצרה "שוליים" מלמעלה ומלמטה. כך קיבלנו מסגרת של ממש. ניתן להקיף את החלק הכתוב שעל הדף ונקבל מרובע ובתוכו כתב ידה של יעל. עניין זה מעיד כי יעל עצמאית מאוד ובעלת חשיבה מקורית. היא החלטית, ולעתים עקשנית, אך מתעייפת מהר ואז נרתעת ונסוגה באופן מיידי. התכונה הבולטת ביותר אצלה היא ההחלטיות ויכולת ההתמדה. מכאן, שתמוה לדעת שנסוגה מחתונה בדקה ה-90. האומנם תמוה?


כתב ידה של יעל. חלוקה ברורה בין רגש והיגיון

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

ממש לא תמוה בעיניי שיעל נסוגה בדקה ה-90 מעניין החתונה. לפי כתב ידה אני סבורה שלא הייתה זו החלטה של רגע. יעל פועלת לאחר שהיא חושבת, והמסגרת שבה היא חיה חשובה לה. יעל מסתדרת בתוך מסגרת באופן הרמוני ובלבד שזו מסגרת שהיא יצרה. סביר להניח שידעה שנישואין אלו יכבידו עליה ויעייפו אותה. באופן כללי נראה שלרוב יעל עושה בעיקר מה שהיא רוצה לעשות. היא לא מתפשרת. המודעות שלה לתכונותיה וליכולותיה היא זו שגורמת לה להיות ביקורתית לא רק לגבי עצמה ולא רק כלפי בן הזוג, אלא גם כלפי המערכות בתוכן היא חיה. אין בכתב ידה סימנים המעידים על תנודות

רגשיות, להפך, יש עקביות והחלטיות. אין לי ספק שכשהיא תתאים לעצמה מסגרת זוגית ותחליט שזוהי המסגרת בה היא רוצה לחיות, היא תעשה זאת בהצלחה רבה. נקודת הכובד אינה תכונותיה או תכונות בן הזוג, אלא עצם הנכונות שלה להיכנס למסגרת שלא היא בנתה אותה, אלא כזו שנבנתה תוך כדי מערכת יחסים. עבור יעל זהו "סיכון", שכן זו לא בדיוק מסגרת שהיא עיצבה לבד. המפתח לשינוי טמון בהחלטה שלה שהיא מעוניינת במערכת זוגית, על כל יתרונותיה וחסרונותיה, גם אם היא כרוכה בכללים שלא היא קבעה בעצמה. היא תיאלץ לקבל את המסגרת הנתונה, הדבר לא יהיה קל לה, אך ברגע שתהיה נכונה לכך במאת האחוזים, היא תדע לרכך את קווי העיקשות שקיימים באופייה.

 

מה בשורות שלכם

האם אתם משתלבים היטב במסגרת קיימת או שאתם יוצרים לעצמכם מסגרת משלכם כמו יעל? כתבו על דף כלשהו ובדקו האם אתם כותבים על פי השוליים הקיימים או ש"התרחקתם" מכל קצוות הדף ויצרתם מסגרת עצמאית משלכם? כך תגלו לאיזו מסגרת אתם מתאימים יותר: עצמאית או למערכת גדולה.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים