שתף קטע נבחר

רצח תאיר: מחפשים ראיות באתר האשפה

חוקרי המשטרה מחפשים ראיות באתר פינוי האשפה "תאנים", ליד חצור הגלילית. עורך דינו של זדורוב: "הוא זרק את מכנסיו לזבל מפני שהשמין". תלמידי "נופי גולן" דורשים להפסיק את חרושת השמועות המאשימות תלמידים ברצח

המשטרה מחפשת ראיות בערימות הזבל. באתר הפסולת "תאנים", סמוך לחצור הגלילית, החלו היום (ג') חיפושים נרחבים של משטרת ישראל אחרי פריטים השייכים לרומן זדורוב, החשוד המרכזי ברצח הנערה תאיר ראדה מקצרין. עשרות שוטרים לבושים במעילים, מצויידים במגפיים ובכיסויי פה, חפרו בעזרת קלשונים בין הרי הזבל. כלים כבדים של קבלן פרטי שנשכר על ידי המשטרה מסייעים בחיפושים.

 

מנהל אתר פינוי האשפה, שלמה בהלול, עובד במקום מאז נפתח ב-1978 ואינו זוכר פעילות כל כך חריגה במקום: "הצוותים מחפשים פריטים באשפה שנערמה כאן בשלושת השבועות האחרונים, מדובר בכמות של כ-10,000 טון שרוכזה מ-13 רשויות ושבעה גורמים נוספים שאיתם אנו נמצאים בקשרי עבודה. אני לא רוצה להכנס לנושא הסיכויים למצוא פריט כזה או אחר ואני משאיר את ההערכות לאנשי המשטרה".  


מחפשים ראיות בעזרת הדחפורים  (צילום: אביהו שפירא)

 

במתחם הכניסה לאתר הוקם חמ"ל של המשטרה, שבו מרוכזים הממצאים. עד עתה נמצאו פריטי לבוש רבים, אך לא ברור עדיין האם הם שייכים לרומן זדורוב, החשוד ברצח. החוקרים מנסים למצוא במקום גם את הסכין שבעזרתה, על פי החשד, נרצחה תאיר.

 

בראש צוות החיפושים עומד ראש מחלק בילוש והיחידה המרכזית גליל, רב פקד יצחק שמעוני. במשטרה הדגישו כי העבודות לחיפוש באתר יימשכו ככל שיידרש: "עשרות שוטרים שהוקצו מכל תחנות המרחב, פועלים במרץ במקום, העבודה לא הוגבלה בזמן, היא תתבצע בכל שעות האור, אנו עובדים בתיאום מלא עם הנהלת האתר ומנסים לצמצם ככל הניתן את ההפרעה לפעילותו התקינה".

 

"המכנסיים נזרקו לזבל, כי החשוד השמין"

פרקליטו של החשוד ברצח, עו"ד דוד שפיגל, המשיך גם היום לטעון כי לא כל כיווני החקירה נבדקו. לטענתו, "הקונספציה המשטרתית קורסת. בינתיים - מצבו של זדורוב משתפר, כי הוא יודע שהוא חף מפשע והאמת צפויה להתגלות". שפיגל אומר שזדורוב הודה בחקירה ש"זרק את מכנסיו לאשפה כי היו קטנים עליו מאחר והשמין לאחרונה. מדוע חיכו שלושה שבועות כדי לחפש אחריהם? אני מקווה שימצאו את המכנסיים וחפותו של רומן תוכח מעל לכל ספק".

 

עו"ד שפיגל טען בשיחה עם ynet כי המשטרה לא מיצתה כיווני חקירה רבים, ובהם: הנער הטרמפיסט שנשמע אומר 'מה עשיתי?', עדות הנערה על כתמי דם בתאי השירותים ועוד. לדבריו - עד לרגע זה אין למשטרה טביעות אצבעות מזירת הרצח השייכות לזדורוב. מנגד, טוען גורם משטרתי בכיר במחוז המעורה בחקירה שכל הטענות שהעלה שפיגל נבדקו בעבר, וכל פרטי החקירה יועברו לפרקליטות מחוז צפון.

 

"די לשמועות"

פורום התלמידים של בית הספר "נופי גולן", המורכב מנציגי כתות י"א ו-י"ב, יצא במתקפה חריפה על ההאשמות שהופנו כלפי בני הנוער בקצרין ובגולן: "אנו מביעים צער עמוק וכעס על ההתבטאויות חסרות האחריות של גורמים שונים בכלי התקשורת שמאשימים תלמידים במעורבות ברצח. האשמות אלו שמתבססות על רסיסי שמועות שנבדקו ונחקרו על ידי המשטרה, גורמות למצוקה קשה בקרב התלמידים".

 

התלמידים תוקפים חוקרים פרטיים ועורכי דין ש"מפנים אצבע מאשימה לתלמיד זה או אחר, ללא כל בסיס עובדתי ובלי אחריות לנזק הנפשי שנגרם לילדים. מאחורי המילים נמצאים ילדים שכעת מתמודדים עם עול קשה מנשוא".

 

ביום חמישי צפוי רומן זדורוב להגיע להארכת מעצרו בפעם הרביעית, 24 ימים לאחר שנעצר על ידי המשטרה כחשוד המרכזי ברצח תאיר ראדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיפושים באתר הזבל
צילום: אביהו שפירא
רומן זדורוב. השמין לאחרונה?
צילום: ודים דניאל
מומלצים