שתף קטע נבחר

רשמית: 260 מיליון שקל תוספת לתקציב הישיבות

הממשלה הניחה על שולחן הכנסת את שני ההסכמים שנעשו עם סיעת יהדות התורה וישראל ביתנו כדי להבטיח תמיכתם בתקציב. 290 מיליון שקל תקבל יהדות התורה, 195 מיליון ישראל ביתנו

הממשלה הניחה על שולחן הכנסת את שני ההסכמים שנעשו עם סיעת יהדות התורה מהאופוזיציה וישראל ביתנו בדבר תוספות תקציביות, כתנאי להצבעתם על חוקי התקציב מחר.

 

ההסכם עם יהדות התורה הוא על סך 290 מיליון שקל שמתוכם 260 מיליון כתוספת לתקציב הישיבות הגבוהות והיתר לנושאים שתקבע הסיעה.

 

ההסכם עם ישראל ביתנו הוא על סך 195 מיליון שקל ושורה ארוכה של נושאים, בעיקר ביטול אגרת רשות השידור לקשישים בעלות של 60 מיליון שקל, הטבות מס לחיילים משוחררים בעלות של כ-40 מיליון שקל והטבות לניצולי שואה שלא יעלו על 25 מיליון שקל.

 

סכומים נוספים מיועדים לקליטת מדענים עולים, יזמות עולים לעסקים קטנים, לחטיבת ההתיישבות של הסוכנות, ללשכת הקשר נתיב (22 מיליון שקל) ולרשות למלחמה בסמים (7 מיליון שקל). יהדות התורה אמורה להימנע בהצבעות מחר.

 

בתוך כך, במליאת הכנסת ממשיך הדיון בחוק ההסדרים ובחוק התקציב לקראת ההצבעה על אישורם מחר. חברי כנסת מעטים נמצאים באולם ורק השר המתאם, יעקב אדרי. בתקציב המדינה 295 מיליארד שקל מהם 50 מיליארד שקל לביטחון. בשל התוספת לביטחון, צפוי קיצוץ של 2.5% מתקציבם של המשרדים האחרים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
תוספת תקציב לישיבות
צילום: חיים צח
מומלצים