שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בין "עובדה" לעובדה

  חלקו השני של התחקיר על סוכנות רוברטו יהיה "הארד קור", מבטיחים ב"עובדה". בן שושן מבטיח להתראות בבית המשפט

  מחר בערב (חמישי) ישודר ב"עובדה" החלק השני והאחרון בתחקיר בן חצי השנה על סוכנות הדוגמניות של רוברט בן שושן, רוברטו, ועל הגורמים הפליליים שעומדים לכאורה מאחוריה. רבים מתושבי ביצת הבידור, שחיכו בכיליון עיניים לתחקיר על אחד האנשים השנויים במחלוקת בעולם הזוהר הישראלי, התאכזבו לגלות כי התוכנית ששודרה בשבוע שעבר עסקה בעיקר במעלליו של שותפו, אסי ועקנין. בן שושן, אומרים בברנז'ה, יצא ממנה "טוב" יחסית. יותר קורבן מאשר נוכל.

   

  במערכת "עובדה", שזכתה לרייטינג הגבוה ביותר שלה מזה עשור, לא ממהרים לרשום הפסד. בתוכנית הקרובה יקבלו הצופים "הרבה יותר הארד קור", אומר לנו עורך התוכנית, דורון גלעזר, שמבטיח כי הפרק השני של התחקיר עוסק רובו ככולו בהתנהלות של הסוכנות מ־2002 ועד 2006, כשהפוקוס יהיה על האיומים והבוררויות ברוח העולם התחתון אליהן נגררו דוגמניות של הסוכנות. גם מאיה בוסקילה והדוגמנית שרון גניש, מוזכרות באותו הקשר.

   

  בוסקילה, הבהירה מגישת התוכנית אילנה דיין בסיום החלק הראשון, סירבה לשתף פעולה עם אנשי "עובדה", אבל גניש דווקא נתנה הסכמה ראשונית להתראיין לתוכנית. 

   לנו מתברר שלפני ביצוע הראיון בפועל, היא החליטה לבטלו. במערכת התוכנית מביעים תמיהה לגבי סירובה הפתאומי לשתף פעולה עם התחקיר, ורומזים כי ייתכן שהופעלו עליה לחצים. מנהלה של גניש, דוד ישעיהו לסוכנות ארטפורם, מסר בתגובה כי היא "מעדיפה להשאיר את העבר בעבר, ומבחינתה היא פותחת פרק חדש בחייה".

   

  בן שושן מצידו כבר מבטיח שהאמת "תצא לאור בבית המשפט". "נעשה לי עוול גדול", הוא אומר לאחר שידור החלק הראשון של התחקיר. "זה כאילו לקחו את המונה ליזה, צבעו לה את העיניים בצבע אחר ואמרו שזו המציאות. כולם הרי מכירים אותי, אני כבר שנים בתחום הזה. זה לא שמישהו חדש בא ואפשר להגיד עליו כל מיני דברים".

   

  בן שושן כבר הגיש תביעה בסך מיליון שקל על עצם עריכת התחקיר, ומאיים לתבוע עוד 10 מיליון שקל בעקבות הפרומואים והתוכנית עצמה. "קל מאוד להוכיח שזה לא נכון. אני מתכוון להתייעץ עם עורכי הדין שלי ואז להגיב. להיות סוכן של דוגמנים, שחקנים ואמנים זה מקצוע. במקצוע הזה אני מספר אחת, וזו עובדה. גם אחרי 'עובדה' אני אשאר מספר אחת, ואפילו יש לי מוטיבציה הרבה יותר גדולה".

   

  גורמים המקורבים לתוכנית הדגישו כי אין להם דבר נגד רוברטו, אלא נגד גורמי הפשע ששולטים במשרדו. "הוא יהיה חייב להתנקות מאותם גורמים", ציינו.

   

  יש לציין כי זמן קצר לפני שידור הפרק הראשון נפרצו בתיהם של אחדים מאנשי "עובדה". בתקשורת ייחסו את הפריצות לתחקיר שבדרך, אבל היום אומר גלעזר שהוא מעולם לא טען שהפריצות קשורות ישירות לתוכנית. "היו איומים ונאמר לנו שעוקבים אחרינו, אבל אני לא מייחס את זה לאף אחד, ומבחינתי מדובר בצירוף מקרים".

   

  גם במקרה זה סבור רוברטו שמכפישים את שמו: "ההקשר הזה מגוחך. אני מוכן להיבדק על זה בפוליגרף כל רגע. זו סתם פרובוקציה זולה יום לפני השידור", הוא מוחה.

   

  כך או אחרת, בתעשייה כבר חושבים על היום שאחרי, ועל האפשרות שסוכנות רוברטו לא תוכל להמשיך ולהתקיים בתנאים אלה. טמירה ירדני, מפיקת "השיר שלנו" (בה משחקת כעת גם אגם רודברג, אף היא רשומה אצל רוברטו), מדגישה כי לא צפתה בשידור החי, אבל לדבריה אם התחקיר נכון, הטאלנטים הרשומים בסוכנות "צריכים לשקול את דרכם. לא נעים לפעול בחברה שעומדים מאחוריה גורמים פליליים".

   

  בינתיים אף אחד מהמיוצגים בסוכנות לא עזב את המשרד, ונראה כי כולם ממתינים לשידור התחקיר במלואו לפני שיבחנו את צעדיהם. "מבחינתי אין שום שינוי", מבהירה הדוגמנית רותם סלע. כך מגיבה גם אורלי ויינרמן, המיוצגת זמן קצר בסוכנות.

  "מה שאני יודעת זה שהוא בן אדם הגון. יש בתחום כל כך הרבה אנשים שהם לא סבבה יותר ממנו. אסור שאנשים יהיו ניזונים רק מהכתבות", היא אומרת.

   

  איציק זוהר, שמיוצג גם הוא אצל רוברטו, מצטרף להבעת הסולידריות: "אני ורוברט חברי ילדות. גדלנו בבת ים באותו הרחוב, והמכולת שהוזכרה בכתבה היתה אותה המכולת שהייתי קונה בה. הייתי חבר של רוברט בעבר, ואשאר חבר של רוברט".

   

  בן שושן, אגב, הדגיש כי יהיה מוכן להתייחס ולהגיב לתחקיר רק אם יתנו לו לצפות בו מראש. במערכת התוכנית מסתייגים מהבקשה ומוכנים לפי שעה רק להעביר אליו רשימת שאלות, כמקובל, או לאפשר לו להגיב באולפן אחרי שיצפה בתוכנית בשידור חי. רק הערב נדע אם יגיע בן שושן בסופו של דבר לאולפן ויתמודד עם השאלות הנוקבות.

   

  • באיזו קריירה חדשה פצחה רונה לי? התשובה במדור "המכנה המשותף" בגיליון "פנאי פלוס " החדש 

  פורסם לראשונה 03/01/2007 09:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי דלויה
  חברו למכולת. איציק זוהר
  צילום: רפי דלויה
  צילום: עידו איז'ק
  אין שינוי. רותם סלע
  צילום: עידו איז'ק
  לא סבבה יותר ממנו. אורלי ויינרמן
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים