שתף קטע נבחר

משרד התקשורת אישר שימוש ב-RFID

ועדת התדרים אישרה שימושים אזרחיים בתדרים המשמשים את ה-RFID, טכנולוגיה המשמשת לאיתור וזיהוי על ידי שבבים זעירים

ועדת התדרים במשרג התקשורת אישרה שימוש אזרחי בתדרים 915-917 מגהרץ. המשמעות: היתר לעשות שימוש מסחרי בשבבי ה-RFID, בעקבות אירופה ובארה"ב.

 

במה מדובר?

 

RFID - (ראשי תיבות של Radio Frequency Identification) היא טכנולוגיה של שבבי רדיו זעירים המסוגלים לשדר לקוראים אלקטרוניים בטווח קצר של מטרים ספורים (בתדרים המאושרים בארץ) באמצעות גלי רדיו.

 

בטכנולוגיה זו, שאמורה להחליף את כרטיסי הזיהוי האישיים ואת הברקוד, כל שבב זעיר מכיל מידע, ומשמש לזיהוי ולאיתור חפצים ובעלי חיים. לצד היתרון הטכנולוגי שלהם, השימוש בשבבים והמידע הנשמר בהם עוררו ביקורת וחשש מפגיעה לפרטיות

 

בשוק קיימים שני סוגים של שבבי RFID: אקטיביים ופסיביים. השבבים האקטיביים משדרים באופן עצמאי את המידע למחשב הקולט אותם. השבבים הפסיביים מאחסנים את המידע אך לא משדרים מידע ללא מקור אנרגיה חיצוני של הקורא האלקטרוני.

 

שבבי ה-RFID נמצאים בשימוש בעולם בקרב יחידות צבאיות חברות שילוח, מפעלים, חנויות כלבו, שדות תעופה וצרכנים פרטיים. ממשלת ארה"ב התחילה לשלב לאחרונה בהדרגה שבבי RFID בדרכונים. החברות אפל ונייקי משווקת נעליים שעושות שימוש בשבב הזה, על מנת לשדר מידע על הריצה מהנעל לנגן ה-iPod.

 

צה"ל החל לפני מספר חודשים במספר ניסויים לבדיקת שימוש ב-RFID לצורך ייעול השירותים הלוגיסטיים ושרשרת האספקה. תדרי התקשורת שאושרו בישראל יאפשרו לשבבי ה-RFID הפסיביים להיקרא בטווח של 3 עד 7 מטרים. שבבי ה-RFID יכולים להיקרא בטווח של עד 100 מטרים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים