שתף קטע נבחר

סקר: 77 אחוז לא מרוצים מתפקודו של אולמרט

סקר שערך מכון "דחף" עבור ערוץ הכנסת מלמד על אי שביעות רצון בעם מראש הממשלה. 69 אחוזים מהישראלים סבורים שכושר המנהיגות של אולמרט לא טוב. 45 אחוזים מהנשאלים ענו שאם אולמרט יעביר מתפקידו את עמיר פרץ הערכתם אליו תעלה. 80 אחוזים אמרו כי לדעתם לא נשקלו כל השיקולים לפני ההחלטה לצאת למלחמה בלבנון

לראש הממשלה, אהוד אולמרט, יש סיבה לדאגה. על-פי סקר שנערך על-ידי מכון דחף עבור ערוץ הכנסת, עולה כי 77 אחוזים מהישראלים לא מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה. הסקר המלא יתפרסם מחר (יום ה') בתוכנית "שוברים כלים" עם רוני מילוא וד"ר מינה צמח בשעה 22:30 בערוץ 99.

 

במלאת שנה לכהונתו של אולמרט כראש ממשלה, נשאלו 420 נסקרים איזה ציון היו מעניקים לו על תפקודו. 47 אחוזים מהנשאלים נתנו לראש הממשלה ציון "מאד לא טוב", 30 אחוזים העניקו ציון "די לא טוב" ו-22 אחוזים נתנו לאולמרט ציון "טוב". רק אחוז אחד מהנשאלים העניק לראש הממשלה את הציון "טוב מאוד".

 

עורכי הסקר בדקו גם את כושר המנהיגות של ראש הממשלה. 69 אחוזים מהמשתתפים בסקר טענו כי כושר המנהיגות של אולמרט לא טוב - לעומת 31 אחוזים שחושבים אחרת. לשאלה 'כיצד אתם מעריכים את יכולת עמידתו של אולמרט בפני לחצים?' ענו 62 אחוזים כי ראש הממשלה לא עומד בהם, לעומת 37 אחוזים שהעריכו את כושר עמידתו של אולמרט.

 

לגבי קבלת ההחלטות של ראש הממשלה - 74 אחוזים מהמשתתפים בסקר העניקו לאולמרט ציון לא טוב, לעומת 26 אחוזים שהשיבו כי הם "די מרוצים" מאולמרט בנושא הזה. לגבי יושרו האישי - 60 אחוזים לא מעריכים את יושרו של ראש הממשלה, לעומת 30 אחוזים שחושבים אחרת.

 

ומה ישנה את עמדת הישראלים כלפי ראש הממשלה? 45 אחוזים מהנשאלים ענו שאם אולמרט יעביר מתפקידו את שר הביטחון, עמיר פרץ, הערכתם אליו תעלה, זאת לעומת ארבעה אחוזים שאמרו שההערכה תרד. 51 אחוזים אמרו שמהלך כזה לא ישפיע על עמדתם.

 

רק 20 אחוזים מהמשתתפים בסקר אמרו כי אם אולמרט יפטר את הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, הם יעריכו אותו יותר, זאת לעומת שישה אחוזים שאומרים שהדבר יוריד את ההערכה אליו. שאר הנשאלים אמרו שההחלטה לא תשפיע על עמדתם.

 

לגבי מלחמת לבנון אמרו 80 אחוזים מהנשאלים שלא נשקלו כל השיקולים הרלבנטיים לפני ההחלטה לצאת למלחמה. לעומת זאת, 56 אחוזים סבורים כי היה מוצדק לצאת למלחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציון לא טוב. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
עמיר פרץ. פיטוריו ישביעו רצון רבים
צילום: ניב קלדרון
חלוץ. ההחלטה לגביו לא תשפיע על מרבית הציבור
צילום: ניב קלדרון
מומלצים