שתף קטע נבחר

רשות המסים: מצא, רוב וזקן נחקרו במשך שעות

ראש רשות המסים, קודמו בתפקיד וראש לשכת ראש הממשלה שהו מאתמול בשעות הבוקר במשרדי יאח"ה בבת ים וחקירתם - שצפויה להימשך ימים רבים - תתחדש היום. גורמים המקורבים לחקירה: "מדובר בחקירה מורכבת, רגישה ומסועפת". במשרד המשפטים אמרו כי תישקל השעיית המעורבים מתפקידם

הסתיים היום השני לחקירתם של החשודים בפרשת רשות המסים. במסגרת החקירה הממושכת אתמול (ד') נבדקו שוב החשדות כי אנשי עסקים נתנו שוחד למנהלי רשות המסים ובתמורה התאפשר להם למנות מקורבים לתפקידים בכירים ברשות. על פי החשד, לאחר שאותם מקורבים מונו לתפקידים, הם העניקו לאנשי העסקים הקלות במס, זירוז הליכים, צמצום חובות ועוד.

 

בין עשרות הנחקרים היו ראש רשות המסים, ג'קי מצא, אשר מעצרו הוארך שלשום בשישה ימים וקודמו בתפקיד, איתן רוב, אשר מעצרו הוארך בשלושה ימים. עוד נחקרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה ראש לשכת ראש הממשלה, שולה זקן.

 

החקירות התנהלו משעות הבוקר ועד הערב. היה זה, כאמור, היום השני בו נחקרו החשודים במשרדי יאח"ה בבת ים והחקירה צפויה להתחדש כבר היום בבוקר. מדובר בחקירה הנמצאת בשלביה הראשונים באופן גלוי והיא צפויה להימשך עוד ימים רבים.

 

גורמים המקורבים לחקירה אמרו הערב ל-ynet כי מדובר בחקירה מסועפת, מורכבת ורגישה מאד. עוד הוסיפו אותם גורמים כי במהלך החקירה צפויים להיחקר חשודים נוספים. בנוגע לחשודים שנחקרו אתמול אמרו הגורמים כי הם שיתפו פעולה עם החוקרים, מסרו את גרסתם והכחישו את החשדות המיוחסים להם.

 

מוקדם יותר אתמול נמסר ממשרד המשפטים כי בשלב הבא של פרשת השחיתות, בה מעורבים ראשי רשות המיסים, תישקל השעייתם של המעורבים מתפקידם. בשלב זה, בשל מעצרם של המעורבים - אין צורך בהשעייתם. ממשרד המשפטים נמסר כי עמדה זו הינה על דעתו של נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

 

בשיחה עם ynet אמר עורך דינה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, כי מדובר בחשדות שיתבררו כלא נכונים. "ההר יוליד עכבר, מדובר בעורבא פרח. אני לא מתייחס לחשדות ברשות המיסים, אלא רק לחשדות שהופנו כלפי מרשתי בטענה שהיא מעורבת במינויו של ג'קי מצא וחשודה במתן הטבות והקלות במסים לאחרים", אמר.

 

עוד אמר פטמן כי להערכתו החקירה צפויה עוד להימשך. "הימים הקרובים יוכיחו את ההבדלים בין שיחות תמימות שהתקיימו לבין מינויים והקלות במס שאין ביניהם שום קשר".

 

מעצרו של איש העסקים יורם קרשי, אחיה של ראש לשכת ראש הממשלה, הוארך בתשעה ימים. שוטרי יאח"ה כתבו בטופס בקשת הארכת המעצר של מצא כי מחקירתו עולה שהוא מעורב בעבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, סיוע לקבלת משרה שלא כחוק ומרמה. לטענת המשטרה, גורמים מחוץ לרשות המסים פעלו בתאום עימו לשם קידום ענייניהם במגעים מול רשות המסים.


פורסם לראשונה 03/01/2007 20:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ג'קי מצא
צילום: יאיר שגיא
איתן רוב
צילום: דנה קופל
צילום: ניב קלדרון
שולה זקן
צילום: ניב קלדרון
מומלצים