שתף קטע נבחר

אילון וברוורמן מתאחדים: ברוורמן יהיה מס' 2

ח"כ אבישי ברוורמן הכריז על הסרת מועמדותו לראשות העבודה וחבירה לעמי אילון. השניים הודיעו שהם מציגים "מנהיגות של אמת במקום מנהיגות חלולה". המתמודד החדש-ישן אהוד ברק צפוי להודיע השבוע על החלטתו לרוץ

הקרב על הנהגת העבודה מתחמם: חברי הכנסת עמי אילון ואבישי ברוורמן הודיעו הלילה (יום א') על איחוד כוחות בהתמודדות על הנהגת העבודה. פרופ' ברוורמן החליט בסוף השבוע להסיר את מועמדותו לראשות העבודה ולתמוך במועמדותו של ח"כ אילון. בעבודה מחכים להכרזתו של אהוד ברק על התמודדות, הצפויה בימים הקרובים.

 

אילון וברוורמן פרסמו הודעה משותפת ובה נאמר שהם מציגים "מנהיגות של אמת במקום מנהיגות חלולה". אילון מקווה לשמור על מומנטום חיובי, והוא מוביל כעת בסקרים מול כל המתמודדים האחרים. ח"כ אילון אמר בעקבות האיחוד עם ברוורמן כי "מפלגת העבודה תוכל לחזור לשלטון ולשנות את המדינה, רק אם תציב חלופה של ממש לדרך שבה מתנהלת היום מדינת ישראל. מול השחיתות נציג יושר וניקיון ציבורי, מול תרבות ה'סמוך' וה'שלוף' נציג מנהיגות, שיש לה תפישת עולם ואסטרטגיה סדורה".

 

אילון שיבח את תרומתו של ברוורמן לחסונה הכלכלי והחינוכי של ישראל, "אבישי הוא גם חבר קרוב. יש לו תמיכה רבה הן בציבור והן במפלגת העבודה, ואני שמח שבחר לכונן אתי ברית, המבוססת על יושר, על ערכים ועל אמת. הצטרפותו מעידה שאפשר לעשות כאן פוליטיקה אחרת. אני מודה לו על כך ורואה בו שותף אמיתי לדרך ולצוות, שיוביל את העבודה ואת מדינת ישראל".

 

ח"כ ברוורמן הביע דאגה מהנעשה במערכות השלטון, ש"הגיעו בימים אלה לשפל חסר תקדים - היעדר מנהיגות, בריחה מאחריות, התנערות מהחובה לדאוג לאזרחים ובראש ובראשונה השחיתות, שהפכה מתופעה מטרידה לאיום אסטרטגי של ממש. מציאות זו מחייבת את כולנו להניח בצד כל שיקול אישי ולפעול לשינוי אמיתי במדינה. לכן, החלטתי להסיר את מועמדותי ולשלב ידיים יחד עם עמי אילון. אני מכיר את עמי כאדם ישר, הגון ואמיץ, בעל רקורד עשיר בתחום הביטחוני-מדיני ורגישות חברתית, ורואה בו את המועמד הראוי ביותר לעמוד בראשות העבודה ובראשות הממשלה".

 

לדבריו, "הברית ביני לבין עמי איננה עוד ברית פוליטית לשם מימוש אינטרסים, אלא ברית ערכית, המבוססת על אמת ועל פוליטיקה אחרת, נקייה וערכית. הניסיון והקבלות של עמי בתחום המדיני-ביטחוני והניסיון והיכולות שלי בתחום החברתי-כלכלי, החינוכי והמדיני מהווים יחד צוות מנצח, שיאפשר לעבודה להציג חלופה אמיתית למנהיגות החלולה של היום, להחזיר את העבודה לשלטון ולתקן את מדינת ישראל".

 

במפלגת העבודה מחכים גם להחלטתו הסופית של אהוד ברק ולהודעתו על ההתמודדות. עדיין לא ברור באיזה יום יודיע ברק על כוונותיו, אולם הערכות הן שהחלטה שכזו תהיה בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
המומנטום של אילון
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
חובר לאילון
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
קשה להחליט. ברק
צילום: ניב קלדרון
מומלצים