שתף קטע נבחר

טיפקס תייצג את ישראל באירוויזיון

הלהקה נבחרה לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון. במידה שהלהקה תחליט שלא להשתתף, נבחרו מחליפים: במקום השני ליאל ובמקום השלישי מישל גוריאשווילי מ"כוכב נולד 4"

פרסום ראשון: להקת טיפקס תייצג את ישראל באירוויזיון, כך החליטה ועדת רשות השידור. במידה שהלהקה תחזור בה מהחלטתה מסיבה כלשהי, נבחרו גם מחליפים: במקום השני ליאל (שייצגה בשנה שעברה את שוויץ כחלק מהרכב בינלאומי) ובמקום השלישי - מישל גוריאשווילי מ"כוכב נולד 4".

 

טיפקס תגיע בחודש מאי הקרוב לפינלנד ותהיה הנציגה הישראלית בתחרות השירים האירופאית. הלהקה תצטרך לעבור את שלב חצי הגמר, בו משתתפת ישראל בשל כישלונו של אדי בטלר בתחרות שנערכה בשנה שעברה.

 

"טיפקס היא להקה שיש אחריה כברת דרך אמנותית גדולה מאוד", מסר יו"ר ועדת האירוויזיון, יואב גינאי, "קובי אוז הוא כותב ומלחין מן המיוחדים והמקוריים שפועלים פה כבר הרבה שנים, ואין לי ספק שהם יצליחו להביא לאירוויזיון יצירה מוזיקלית ראויה. בחרנו שני אמנים נוספים, כי עלול להיות מצב שהאמן שנבחר לא יכול מסיבות שונות לבצע את המשימה ולכן אנחנו חייבים אמנים נוספים שיוכלו להכנס לתפקיד, במידה שתהיה נבצרות בעניין זה. אני אמור לשבת עם הלהקה ומנהליה בימים הקרובים ונדון בלוח הזמנים. הלהקה תגיש ארבעה שירים שיוצגו לוועדה ולקהל בבית שיבחרו במשותף את השיר. זה יקרה להערכתי באמצע פברואר".

  

חברת הוועדה ומי שייצגה את ישראל פעמיים בתחרות האירוויזיון, הזמרת ירדנה ארזי, אמרה על הבחירה: "הרבה מאוד אמנים לא הסכימו להשתתף השנה באירוויזיון, כי זה אומר לקחת סוג של סיכון בגלל שיש שלב של קדם. על הרבה שמות, כמו נינט, מאיה בוסקילה או סקעת אמרו שהם סוג של מועמדים טבעיים, אבל חלק לא הסכימו. מתוך הרשימה שהתקבלה אני חושבת שנבחרו הטובים ביותר. טיפקס היא

 להקה מנוסה שיש אחריה כל כך הרבה שנים של פעילות ולהיטים כל כך גדולים וזו הבחירה הכי טובה".

 

חבר הוועדה, יעקב נווה, אמר: "טיפקס זו בחירה יוצאת מן הכלל. יש להם ניסיון רב וכמו שאנחנו רואים את האירוויזיון בשנים האחרונות, בדרך כלל מופיעים שם חבר'ה מנוסים ויש גם דבר שנקרא גימיק בתחרות. לפי דעתי הם יכולים להכניס אותנו לגמר. לגבי הבחירה של שני האחרים, תמכתי במיוחד במישל, כי יש לו קול אדיר וראיתי אותו בכנס מעלה בהופעה חיה ומבחינתי בחרתי בו כי יש לו ניסיון בימתי. ליאל היא זמרת שאני לא מכיר אותה כזה טוב, אבל שמעתי מחברים ואני מקבל את דעתו של קובי אושרת שיש לה ניסיון רב והיא מחוברת לפרוייקטים מאוד מוצלחים בעולם. אני שלם מאוד עם הבחירה".

 

אירית טנהנגל, מנהלתה האישית של הזמרת ליאל, אשר ייצגה בשנה שעברה את שוויץ בתחרות הזמר האירופית, אמרה: "פנו אלינו, שקלנו את ההצעה וחשבנו שאחרי שבשנה שעברה היו שכעסו על ליאל בגלל שהתחרתה כחלק מהרכב מול השיר הישראלי, השתתפות השנה מטעם ישראל תהיה נכונה. ליאל שמחה על ההצעה. זה חלק מהרבה דברים בינלאומיים שאנחנו עושים ובמידה ונתבקש לנסוע, נעשה את זה ברצון רב".  

  

בשל קיצוצים נרחבים בתקציב רשות השידור, הוחלט השנה לוותר על תחרות קדם-אירוויזיון מרובת משתתפים ופתוחה להצבעת צופי המשדר. במקומה, תתבקש הלהקה להגיש בשבועות הקרובים עד 4 שירים אופציונליים. הצגת השירים תיעשה ככל הנראה במסגרת שידור תכנית "מיני קדם אירוויזיון" שבסיומה ישוקללו תוצאות הצבעת הצופים בבית ותוצאות הצבעת חברי הוועדה המקצועית. אפשרות נוספת היא בחירת השיר על ידי חברי הוועדה בלבד.

 

בראש ועדת האירוויזיון עומד החל מיום חמישי האחרון איש רשות השידור, מנהל תחנת הרדיו 88fm ומי שכתב בין היתר את השירים "דיווה" ו"נדליק ביחד נר", יואב גינאי, אשר מחליף בתפקיד את יצחק זוננשיין, לשעבר ראש חטיבת הבידור ברשות. גינאי יחליף את זוננשיין ככל הנראה גם בתפקידו כראש המשלחת הישראלית לתחרות.

 

חברי הוועדה הם חיים אוליאל, קובי אושרת, השדר והעורך נועם גילאור, אמנון שילוני, דליה שמחה כהן, המפיקה ברכה רוזנפלד, יעקב נווה, אנסטסיה מיכאלי, איציק יושע וכן הזמרות ירדנה ארזי ודפנה דקל שייצגו את ישראל בתחרויות האירוויזיון בעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוז. יגישו 4 שירים לבחירה
צילום: ערוץ 1
ליאל. מתוך אירוויזיון 2006
צילום: ערוץ 1
מישל. שלישי
לאתר ההטבות
מומלצים