שתף קטע נבחר

וואלה! מנסה להתחרות בגוגל עם מנוע חיפוש חדש

מנוע החיפוש החדש כולל חיפוש משולב ממספר מקורות, ווידג'טים, ותצוגה מקדימה. שיפורים נוספים (כמו תיקון שגיאות בעברית) מובטחים בהמשך השנה

הבוקר (ג') הושק רשמית מנוע החיפוש החדש וואלה! Search. במקביל למופע באתר וואלה, מנוע החיפוש פועל בכתובת srch.co.il, וללא הלוגו של וואלה!. המטרה: להתחרות ראש בראש עם google.co.il, מנוע החיפוש המוביל בארץ. בין החידושים במנוע החיפוש: הצעות לחיפושים פופולרים, ווידג'טים, תצוגה מוקדמת של תוצאת החיפוש, וחיפוש חדשות.

 

בוואלה מקווים כי מנוע החיפוש, בשילוב עם מנגנון הפרסום AdVantage של החברה, המציב מודעות מילים תלויות הקשר בדפי התוצאות, יתחרה בהצלחה בגוגל.

 

בחברה מכנים את התכונות החדשות והעתידיות במנוע החיפוש "הדור השלישי של החיפוש". "וואלה השלימה חורים בתחום החיפוש", אמר הבוקר (ג') במסיבת עיתונאים המשנה למנכ"ל, ארז פילוסוף.  

 

בין התכונות החדשות:

 

  • הצעות ותיקון - בדומה ל-google suggest, מציע מנוע החיפוש החדש מילות חיפוש נפוצות, לפי האותיות הראשונות המוקלדות. חיפוש מילים שגויות בעברית יגרום למנוע החיפוש להציע לחפש אותן באנגלית. אם שכחתם להחליף את שפת המקלדת (טמקא במקום ynet, למשל), מנוע החיפוש יציע לכם לחפש "ynet". אם תחפשו "אפל", מנוע החיפוש יציע לכם לחפש גם "apple".  

    המנוע החדש יודע גם להציע תיקוני שגיאות הקלדה ולא רק למילים המופיעות במילון, אלא לשמות כמו flickr. יכולות מורפולוגיות ותיקוני שגיאות בעברית? רק בהמשך השנה.

 

  • ממשק חדש תוצאות החיפוש מוצגות בממשק נקי מגרפיקה מעמיסה, כאשר בחלק העליון מופיעות  הצעות לחיפוש ממוקד, לאחר מכן מספר ידיעות חדשותיות, תמונות, ותוצאות החיפוש מהרשת. לצד כל שם של אתר מופיע האייקון שלו (favicon), וניתן לפתוח את האתר לתצוגה מקדימה באותו עמוד באופן דינמי. חיפוש מונח באנגלית יישר את התוצאות לשמאל, ובעברית - לימין - באופן אוטומטי.

 

  • חדשות - בוואלה מבטיחים חיפוש חדשות בכ-60 "מקורות איכותיים וגופי מדיה מרכזיים" מהארץ ומהעולם, כולל מתחרים. בהדגמה, חיפש פילוסוף את המילה "איראן", וקיבל בעיקר תוצאות חיפוש מחדשות וואלה, ומחדשות מחלקה ראשונה (NFC). חיפוש מונחים באנגלית הביא תוצאות מאתרי חדשות מחו"ל. המילה "Apple", למשל, הביאה בעיקר תוצאות מהבלוג הטכנולוגי Engadget.

 

  • חיפוש מורחב - נוסף על חיפוש ברשת, מופיעות במנוע החיפוש תוצאות מדפי זהב, וואלהפדיה (האנציקלופדיה של ויקיפדיה בשיתוף עם וואלה), חדשות, תמונות, ובעתיד גם וידאו ותוכן גולשים. בוואלה מסרבים להגדיר מה הוא בדיוק "תוכן גולשים", כי "אז נצטרך לחשוף את התוכניות שלנו לגבי תוכן גולשים", לדברי המנכ"ל אילן ישועה.

 

  • וחיפושים חכמים - בוואלה מאפשרים לבצע חיפושים ממוקדים של מפות מזג אוויר, תמונות וקטעי וידאו מאתרי שיתוף,  שערי מטבעות ומניות, וחיפוש סרטים. חיפוש של הדברים הללו יתן תשובה מדוייקת, לצד תוצאות החיפוש הרגילות. חיפוש של שער הדולר, למשל, יביא בתוצאות את השער העדכני. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים