שתף קטע נבחר

המלצה להעמיד לדין את אהרון דומב

מזכ"ל מועצת יש"ע לשעבר חשוד בקבלת דבר במירמה במסגרת פרשת העמותות המורחבת. המלצה להעמיד לדין גם פעילים ביהדות התורה. דומב: העיתוי אינו מקרי

המשטרה סיימה את חקירתה בנוגע לעמותות הליכוד, והמליצה להעמיד לדין את מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, אהרן דומב, על קבלת דבר במרמה.
בנוסף הסתיימה החקירה בנוגע ליהדות התורה עם המלצה להעמיד לדין כמה פעילים מישיבת "שובו בנים" שעסקו בהפצת קמיעות, וכן את יחיאל תורג'מן, שהיה מועמד מטעם יהדות התורה בבחירות לכנסת ה-15, על עבירות של שחיתות ואיום. יהדות התורה עברה גם, לפי המשטרה, על חוק מימון מפלגות לאחר שכספי ישיבת "שובו בנים" מימנו חלק מתעמולת הבחירות של המפלגה. החקירה בקשר לעמותות ישראל אחת ומפלגת המרכז טרם הסתיימה.

"הכסף שימש למסע פרסום"

חקירת המשטרה החלה בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה בעניין העמותות. בנוגע לדומב קבעה המשטרה כי מועצת יש"ע קיבלה חצי מיליון שקל ממועצת מטה בנימין עבור פיתוח התיירות באזור, אך הכסף שימש בסופו של דבר למסעות פרסום של מועצת יש"ע בעיתונות.
המשטרה המליצה גם לסגור את תיק החקירה בנוגע למודעות שפרסם הרב יוסף גוטניק, בהן נקרא הציבור לבחור בנתניהו לרה"מ. כמו כן, המליצה המשטרה לסגור את התיק נגד מוטי קרפל, מי שעמד בראש מפלגת "מנהיגות יהודית" (נ"י). זאת, לאחר שנבדק חשד כי המפלגה הוקמה במימון הליכוד או מועצת יש"ע במטרה להשיג זמן שידור נוסף בשידורי תעמולת הבחירות בטלוויזיה. המשטרה לא מצאה כל קשר בין נ"י לליכוד.

"אני רוצה להאמין שאין כאן מטרות פוליטיות"

"ההודעה על ההמלצה להעמידני לדין בימים אלה היא לא מקרית ואני רוצה להאמין שלא משורבבים בה דעות ומטרות פוליטיות". כך אמר אהרון דומב בתגובה להמלצת המשטרה.
לדבריו, "בניגוד למזכיר הממשלה, שיתפתי פעולה שעות רבות בחקירה, כולל הבאת כל המסמכים בעניין, ואני מצטער מאוד שהמשטרה הגיעה למסקנה כזו. אני משוכנע בחפותי ובטוח שהפרקליטות תשתכנע בכך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:מטס קובי
חשוד. אהרון דומב
צילום:מטס קובי
מומלצים