שתף קטע נבחר

הקצין אנס חיילת, אך יישב 3 שנים בלבד

קצין צה"ל ששירת במחסום ארז נשלח לשלוש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע באונס חיילת ששירתה תחת פיקודו. השופטים: "מדובר במעשים חמורים ומכוערים. הקצין לא הביע חרטה על מעשיו"

שלוש שנות מאסר בפועל, שנתיים על תנאי, הורדה לדרגת טוראי וקנס בסך 15 אלף שקל. -זה העונש שהטיל בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום על קצין צה"ל בדרגת סגן משנה, שהורשע באונס חיילת ששירתה תחת פיקודו במחסום ארז.

 

"מדובר במעשים חמורים ומכוערים", קבעו השופטים, "הנאשם ניצל את מעמדו וסמכותו כמפקד, בכדי למצוא פורקן ליצריו האפלים". אב בית הדין, השופט סא"ל אהרון משניות שהקריא את גזר הדין, לא התעלם מהעובדה כי למרות המעשים החמורים שהתרחשו ביוני 2004 במחסום ארז על-ידי הקצין, הוא אפילו לא מצא לנכון לבקש סליחה. "קשה להשתחרר מן הרושם כי הנאשם לא הפנים את חומרת מעשיו ואינו מבין את השלילה בהתנהגותו כלפי המתלוננת. ביטוי בולט ניתן למצוא בעבודה שהנאשם לא מצא לנכון להביע חרטה על מעשיו בדברו האחרון".

 

הקצין הורשע בעבירת אונס ובשני מעשי סדום, למרות שכתב האישום ייחס לו מעשים רבים נוספים. השופטים הזכירו בגזר דינם את פרשת אל"מ עטאף זאהר, שנידון באחרונה לשש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בחמש עבירות אונס, אך קבעו כי עונשו של הנאשם במקרה זה צריך להיות קל יותר. הם ביקרו את העובדה כי הקצין ניצל את מעמדו, היה לאדם שהמתלוננת שיתפה אותו בבעיותיה - אך "הפך להיות גורם מאיים ופוגע שיש להיזהר מפניו ולמעשה מעל באמון שנתנה בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחסום ארז. ארכיון
צילום: מוטי סנדר
מומלצים