שתף קטע נבחר

מנהל אתר ההימורים "ויקטור צ'נדלר" עוכב לחקירה בארץ

מנכ"ל האתר, מייקל קרלטון, הגיע מברטניה לדיון בכנסת בנושא הימורים בספורט ועוכב לחקירה בחשד לפרסום הימורים באינטרנט בישראל. ויקטור צ'נדלר: האתר חוקי, השרתים בחו"ל

מייקל קרלטון, מנכ"ל סוכנות ההימורים "ויקטור צ'נדלר", עוכב אמש (ד') לחקירה בישראל על ידי המשטרה בחשד לפירסום הימורים באינטרנט בישראל וחשד לניהול היומרים בספורט לרבות בתחום של קבוצות ישראליות.

 

אתר "ויקטור צ'נדלר" פועל מחו"ל, אך זמין גם בשפה העברית ומאפשר להמר על משחקי ספורט המתקיימים בארץ. 

 

קרלטון, תושב בריטי, הגיע השבוע לארץ במטרה להשתתף בדיון בכנסת על הצעת חוק של ח"כ רונית תירוש, לפיה ייאסר על חברות האשראי לבצע סליקה של עסקאות הימורים ברשת, אולם היועצת המשפטית של הכנסת סירבה לאפשר לקרלטון להגיע לדיון.

 

הוא נחקר הבוקר על ידי שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), אחר כך הובא לבית משפט השלום בראשון לציון שם שוחרר. המשך הדיון יתקיים בלעדיו אך בנוכחות עורך דינו.

 

המדינה נלחמת בהימורים ברשת

בחודש אוקטובר, 2005, הצהירו המשטרה והפרקליטות על כוונתן לפעול נגד תופעת ההימורים המקוונים, בעקבות

הנחיית היועץ המשפט לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, נגד פירסומי הימורים בכלל ובאינטרנט בפרט.

 

לאחרונה אף הכריזו במשטרה ובפרקליטות כי גם ארגון הימורים במשחק שש-בש באינטרנט מהווה עבירה. חברת אינטרלוג'יק המפעילה את אתר play65 למשחקי שש-בש עומדת על דעתה כי לא מדובר בעבירה מכיוון שש-בש הוא משחק המבוסס על יכולת, והעבירה חוות דעת משפטית מהבהירה זאת לפרקליטות המדינה.

 

תגובת ויקטור צ'נדלר

"מנכ"ל חברת ויקטור צ'נדלר-מייקל קרלטון, אזרח בריטי החי בגיברלטר הגיע לישראל כדי להשתתף בדיון בכנסת בנוגע להימורים באינטרנט על פי הזמנת שדולת הספורט של הכנסת. קרלטון התייצב ביום ד' לחקירה ביאח"ה לאחר שקיבל זימון במלונו, נחקר כשעתיים ושיתף פעולה עם חוקריו באופן מלא.

 

"עורכי הדין שריג דמארי ודרור מתתיהו, באי כוחו של קרלטון טוענים כי אין מדובר בעבירה על פי החוק הישראלי מאחר וכל התשתית מצויה מחוץ לישראל. טענה זו הועלתה פני השופט אברהם הימן שמסר כי ייתן את החלטתו בתוך שבועיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הימורים ברשת. המשך החקירה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים