שתף קטע נבחר

פנג שוואי בנדל"ן - טרנד בתאוצה

יותר ויותר רוכשי דירות ומגרשים לבנייה פונים היום ליועץ התורה הסינית העתיקה פנג שוואי עוד בשלב התכנון האדריכלי ומתייעצים היכן ובאיזה זוית למקם את הבית, איזה חדר שינה יגביר פוריות וכיצד יראה החדר בו יקצרו הילדים הצלחה בלימודים. וכמה זה עולה? ליווי של יועץ פנג שוואי עולה 2,000-1,500 דולר

טרנד הפנג שוואי בנדל"ן צובר בשנה האחרונה תאוצה ובצורה שונה ממה שהכרנו. לא עוד תורה לעיצוב חלל הבית או חדר העבודה, אלא כלי ארכיטקטוני לתכנון הבית כבר משלבי בנייתו. וכמו בכל טרנד יש את היועצים ויש את הקהל ומה שביניהם. 

 

פנג שואי היא מסורת סינית בת אלפי שנים המתמקדת ביצירת איזון והרמוניה בין אדם לסביבתו, כשהנחת היסוד היא כי להרמוניה זו השפעה חיובית ישירה על הבריאות, על הנפש ועל השגשוג הכלכלי.

 

גליה לביא, יועצת פנג שואי, מספרת כי תכנון החללים ומיקומם מתחיל בשלבים הראשונים של הקמת הבית בעצה אחת עם האדריכל ונמשך לשלבי עיצוב הפנים. "יועץ הפנג שוואי בודק את מיקום הבית במגרש, זווית הכניסה לבית, מיקום המדרגות, חדרי השינה והשירותים ומייעץ לאדריכל כיצד והיכן עליו לתכנן כל פינה בבית", אומרת לביא.

 

"תכנון בעזרת פנג שואי הוא כמו תפירת חליפה אישית בעזרת מעצב", אומרת לביא. "החליפה תותאם למידות הלקוח ותראה מצוין. למשל, בבית עם ילדים בגילאי בית ספר, רצוי למקם את חדרי השינה באזורים שמעודדים ריכוז, הצלחה בלימודים וחברתיות. לזוג צעיר נמקם את חדר השינה באזור שמעודד פוריות, הריונות ורומנטיקה ולאנשים מבוגרים נתאים מבנה בית שיעודד בריאות טובה".

 

"כל לקוח שני שהגיע אלי ביקש לבדוק האם תבנית הבית מתאימה לתורת הפנג שוואי", מספר הקבלן ראובן כהן, "לאור הדרישה שכרתי את שירותיה של יועצת הפנג שוואי דומיניק מעיין שתייעץ לי ולרוכשים החל משלבי הקמתה של השכונה ותכנונה הכולל - חלוקת השטחים הירוקים, מיקומם, סוגי הצמחייה תאורה ברחוב ועוד. בנוסף היא מאשרת את תוכנית הפנים של כל בית,  וממקמת ביחד עם הרוכשים את החדרים בחללים בבית בהתאם לצרכי המשפחה ולמפה האנרגטית שלו".

 

"פנג שוואי אינו תורה רוחנית"

מעיין הודפת את התפיסה המקובלת לגבי פנג שוואי: "פנג שוואי איננה תורה רוחנית, אלא שיטה מדעית המבוססת על סטטיסטיקה, על איסוף נתונים סביבתיים ואנושיים ועל קבלת החלטות על סמך ניתוח מעמיק של הנתונים שנאספו.

 

"תורות פיזיקליות מודרניות כמו תורת הקוונטום, כאוס, תורת המשחקים ואחרות מגיעות למסקנות עליהן דיברה הפנג שוואי כבר לפני 3,000 שנה, למשל כי לכל פרט תפקיד ומקום בעולם. הקידמה והטכנולוגיה מאפשרות לעולם להתחבר לעקרונות הפנג שוואי יותר בקלות ומכאן כוחה ויכולתה לתפוס גם את האדם המודרני", אומרת מעיין.

 

דינה למפרט, אדריכלית, משלבת גם היא בעבודתה את עקרונות התורה העתיקה ומציעה ללקוחותיה לשכור יועץ פנג שוואי שילווה אותה וייעץ לה בשלבים השונים של תכנון הבית. "פנג שוואי הוא מרכיב בתכנון הבית, ממש כשם שאני לוקחת בחשבון את רצונותיהם ושאיפותיהם של הדיירים ופרמטרים חוקיים ותכנוניים שונים.

 

כמה זה עולה לנו?

ליווי של יועץ פנג שוואי החל משלב התכנון האדריכלי של הבית צפוי לעלות 2,000-1,500 דולר, ייעוץ לבית קיים יעלה כמה אלפי שקלים בודדים.

 

ויש גם אלה שיזכו לייעוץ חינם. יזמי נדל"ן שמזהים את התופעה מציעים לרוכשי דירות בפרוייקטים ליווי צמוד של יועץ פנג שוואי ומעצב פנים לאורך כל תהליך הבנייה ללא עלות.

 

"שכרנו יועץ פנג שוואי ללווי פרוייקט הבנייה ואנו מעניקים את שירותיו חינם", אומר ראובן כהן, "וזאת "לאור הביקוש, מתוך הבנת צרכיהם של הרוכשים ומתוך ורצון להרחיב את מעטפת השירות שאנו מעניקים לדיירים".

 

חינם לגמרי? כנראה שלא, בית ממוצע בראשון לציון בפרוייקט של כהן עולה כ-700 אלף דולר כולל ייעוץ פנג שוואי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
מיקום החדרים בהתאם למפה אנרגטית
צילום: יהונתן צור
פנג שוואי - לא עוד תורה רק לעיצוב חלל הבית
צילום: יהונתן צור
מומלצים