שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שווי אחזקות אלון - 8 מיליארד שקל לאחר ההנפקה
  כך אומרים כלכלני מעלות, שהעניקה דירוג ראשוני AA מינוס להנפקת איגרות חוב של חברת אלון בשווי של עד 2.5 מיליארד שקל. "ענף הקמעונאות בו פועלת אלון יציב ושוק הדלק הישראלי מאופיין בסיכון נמוך מהממוצע". מיליארד שקל מההנפקה ישמשו את החברה למיחזור חוב קיים

  "שווי הפורטפוליו של קבוצת אלון יהיה בגובה של 8 מיליארד שקל עם השלמת הנפקת האג"ח" - כך אומרים כלכלני חברת הדירוג, מעלות, שהעניקה דירוג ראשוני AA מינוס לאיגרות חוב של חברת אלון בסך של עד 2.5 מיליארד שקל שתנפיק חברת הדלק בהנפקה פרטית לגופים מוסדיים.

   

  כלכלני מעלות מסבירים את הדירוג: "ענף הקמעונאות בו פועלת אלון יציב ושוק הדלק הישראלי מאופיין בסיכון נמוך מהממוצע. אלון מתמודדת בסקטורים

  בהם להנהלת הקבוצה יש ערך מוסף ולחברות הבנות נזילות איתנה ונגישות גבוהה למקורות מימון בארץ ובחו"ל".

   

  מיליארד שקל מההנפקה ישמשו את החברה למיחזור חוב קיים. החוב של החברה טרם גיוס האג"ח עומד על כמיליארד שקל כאשר כ-85% ממנו נובעים מחוב שנלקח לרכישת הרבוע הכחול על ידי קבוצת ברונפמן - אלון. 1.5 מיליארד שקל מתמורת ההנפקה תשמש להשקעות חדשות בתחומי הפעילות של החברה. 

   

  קבוצת אלון היא חברת אחזקות פרטית הפועלת בישראל ובארה"ב בתחומי האנרגיה והקמעונאות. אלון היא קבוצת הקמעונאות הגדולה בישראל ואחת מ-14 הקבוצות המשמעותיות במשק הישראלי לפי דירוג דן אנד ברדסטריט ישראל.

    

  בנוסף, מעלות מעריכה את איכות הניהול בקבוצה כנגזר מהתפתחות חברת דור אלון, אשר למרות היותה הצעירה מבין חברות הדלק בישראל מציגה את שיעורי הצמיחה הגבוהים בענף. כמו כן מחזיקה דור אלון בשיעור גבוה של תחנות בשליטה - מעל הממוצע בענף.

   

  דור אלון היתה החלוצה ביישום אסטרטגיית חנויות נוחות, התדלוק העצמי והיתה הראשונה לפעול בתחום האנרגיה בחו"ל ולהנפיק את Alon USA בשוק האמריקאי. מעלות מציינת כי Alon USA מתמקדת בשווקים בעלי מרווחים גבוהים יחסית ואחת מהחברות המובילות בארה"ב בתחום האספלט, תוך הפעלת מותגים מובילים בארה"ב.

   

  לאחרונה רכשה קבוצת אלון את מניות ברונפמן-פישר ברבוע כחול, עסקה שלהערכת מעלות תשפיע לחיוב על פעילות החברה.

   

  עיקר פעילותה של אלון נעשה דרך החברות הבנות: Alon USA הפועלת בתחום שיווק וזיקוק דלקים והפעלת חנויות נוחות בארה"ב, דור אלון הפועלת בתחום שיווק דלק והפעלת חנויות נוחות בישראל, ורבוע כחול הפועלת בתחום קמעונות מזון בישראל ומפעילה את המותגים מגה, סופר סנטר, בלו סנטר ושפע שוק. 

   

  השליטה בחברת אלון: 39% משפחת בירן ודודי ויסמן, 34% ארגוני הקניות של הקיבוצים (תנועת הקיבוצים) ו-26% בידי אפריקה ישראל. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איציק בירן
  דודי ויסמן, נשיא קבוצת אלון
  צילום: איציק בירן
  מומלצים