שתף קטע נבחר

רבנים: החוואי שירה בפורץ פעל לפי ההלכה

"המטה העולמי להצלת העם והארץ" פירסם הודעת תמיכה בפעולתו של החוואי שי דרומי ואף הכריז כי יעניק לו אות מופת. "את פסק ההלכה על כך הוציא הרמב"ם לפני 850 שנה, אנחנו לא חידשנו דבר", הם טוענים

רבני "המטה העולמי להצלת העם הארץ" פירסמו אתמול (יום א') הודעת גיבוי בשי דרומי, בעליה של "חוות שי", שירה למוות בפורץ שחדר לשטחו. במטה אף החליטו לערוך לדרומי טקס הצדעה, ולהעניק לו אות מופת.

 

רבני המטה - ארגון הידוע בהחלטות יוצאות הדופן שלו- התכנסו בירושלים והציגו מקורות הלכתיים המגבים את אופן פעולתו של החוואי. לדבריהם, דרומי נהג בהתאם לפסק הלכה בהלכות גניבה של הרמב"ם, הטוען: "הבא במחתרת, בין ביום בין בלילה - אין לו דמים (מסתכן בכך שייהרג - א.ו) ואם הרגו בעל הבית או שאר האדם, פטורין. ורשות יש לכל להורגו בין בחול בין בשבת, בכל מיתה שיכולין להמיתו – שנאמר 'אין לו דמים (ספר שמות)".

 

בשיחה עם ynet הסביר הרב שלום דב וולפא: "את פסק ההלכה הוציא הרמב"ם לפני 850 שנה, וזה כתוב בפירוש בתורה. אנחנו לא חידשנו דבר.

 

"הגנב צריך לקחת בחשבון את תוצאות מעשיו. לא מדובר פה על לקיחת החוק לידיים - גנב שנמצא בביתו של אדם כבר מתכוון להרוג. הוא לא מצפה שבעל הבית יישב בחיבוק ידיים כשיראה אותו. על כך נאמר - 'הבא להורגך השכם להורגו', וזה נאמר בהתייחס לגנב שבא הביתה".

 

רבני המטה קוראים לרשויות החוק שלא להעניש את שי דרומי, ולדבריהם דרוש תיקון בחוק. לטענתם, הם ציינו כי בקרוב יערכו טקס הצדעה מיוחד בו יעניקו לשי דרומי אות מופת על התנהגותו האמיצה, "על פי המוסר היהודי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא. "הבא להורגך, השכם להורגו"
מומלצים