שתף קטע נבחר

האם פרנסואה אבוטבול קשור לרימון בנתניה?

במשטרה זימנו לחקירה את העבריין המשוחרר, כדי לבדוק אם היה מעורב בהשלכת הרימון לעבר ביתה של מרים פיירברג. הרימון הושלך רק יומיים לאחר ששוחרר פרנסואה מהכלא. עורכת דינו: מדובר בעלילה

העבריין פרנסואה אבוטבול נחקר במשרדי היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז בחשד למעורבות בהשלכת רימון היד לעבר ביתה של ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, יומיים לאחר ששוחרר מהכלא. פרקליטתו מכחישה שהוא מעורב בהשלכת הרימון.

 

אבוטבול שוחרר מהכלא בסוף חודש דצמבר לאחר שריצה חמש שנות מאסר באגף ההפרדה בכלא רימונים על עבירת אלימות. פחות מ-48 שעות לאחר שחרורו הושלך רימון לעבר ביתה של ראש עיריית נתניה. הרימון התפוצץ בעת שפיירברג היתה בבית עם בעלה. כתוצאה מפיצוץ הרימון נגרם נזק קל בלבד לבית.

 

השבוע זומן אבוטבול לחקירה בימ"ר מרכז בנושא השלכת הרימון. במשטרה אומרים כי האסיר המשוחרר הוא אחד מרבים שזומנו ונחקרו בפרשה.

 

פרקליטתו של אבוטבול, עו"ד מיטל יצחקי, אמרה כי לדברי מרשה במהלך החקירה שנמשכה כשעתיים הוא נשאל לדעתו על פיירברג והשיב כי עד כמה שהוא יודע היא ראש עיר טובה. בנוסף הוא טען כי הוא לא מכיר אותה מספיק ואין לו דבר נגדה. "הוא נשאל גם בנושאי מכרזים של העירייה אשר הוצאו במהלך השנה האחרונה. הוא השיב לחוקרים כי הוא לא יודע דבר בנושא מכיוון שהיה בכלא".

 

לדברי יצחקי, המשטרה מטרידה את אבוטבול ללא סיבה. "הוא היה חמש שנים בכלא באגף ההפרדה, כשהוא מנותק מהעולם. שיחות הטלפון שלו והביקורים היו תחת פיקוח וביקורת. מהיכן הוא צריך לדעת על מכרזים מלפני שנה ולהיות מעורב בהם אם הוא היה תחת שמירה ופיקוח רצוף. כמו כן המגע שלו עם מבקריו היה מוגבל למספר מצומצם של בני משפחה. מדובר בבזבוז זמנו של מרשי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
פרנוסאה אבוטבול (משמאל) נחקר
צילום: רענן בן צור
צילום: רענן בן צור
עו"ד יצחקי. אבוטבול מכחיש
צילום: רענן בן צור
מומלצים