שתף קטע נבחר

התגובות: זו תחילת הסוף, על אולמרט להתפטר

סערה במערכת הפוליטית בעקבות ההודעה על חקירה פלילית נגד ראש הממשלה. חבר הכנסת רן כהן ממרצ שיבח את רשויות האכיפה "על שהחליטו להכות בראש". ח"כ שטייניץ קרא להתפטרות הממשלה וח"כ יחימוביץ' החמיאה לפרקליטות על "צעד אמיץ". ורק ח"כ ריבלין איחל לאולמרט שייצא מהחקירה בשלום

ההודעה על פתיחת חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בפרשת מכירת בנק לאומי היכתה גלים במערכת הפוליטית. חבר הכנסת רן כהן (מרצ) אמר כי "פתיחת חקירה פלילית בפרשת בנק לאומי היא תחילת הסוף של אולמרט, שאין לו שום סיכוי להיות מוגן כאתרוג".

 

כהן הוסיף: "כל הכבוד לרשויות אכיפת החוק על שהחליטו להכות בראש ולסמן לשאר הדרגים כי למושחתים לא יהיה מפלט".

 

 

חבר הכנסת יובל שטייניץ (ליכוד) אמר כי נוכח ההחלטה, ועל רקע החשדות הכבדים, על הממשלה להודיע כל התפטרותה ויש לערוך בחירות חדשות. "רק התפטרות הממשלה תשים קץ למסכת הכשלונות והתקלות האינסופיים שאירעו בשנה האחרונה בתחום המדיני, הביטחוני וטוהר המידות", טען.

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) הגיבה: "הפרקליטות נקטה צעד אמיץ כשהודיעה על חקירה נגד ראש הממשלה, ובכך הוכיחה כי כל האזרחים שווים בפני החוק. יש להוסיף ולחזק את כל מוסדות שלטון החוק, אשר באחרונה נעשה ניסיון להכפישם, ולהמשיך את המאבק על נקיון הכפיים". 

 

יום שחור לדמוקרטיה

חבר כנסת נוסף מהעבודה, דני יתום (עבודה), טען כי "החקירה מקרבת את קץ הממשלה". הוא הוסיף כי כעת "בבחירות לראשות מפלגת העבודה, תעמוד יכולתו של המועמד לשקם את המפלגה ולהובילה לניצחון בבחירות". 

 

גם המועמד לראשות מפלגת העבודה, חבר הכנסת עמי אילון, התייחס לבחירות הצפויות בעבודה ואמר: "הנסיבות מחייבות את מפלגת העבודה להיערך לאפשרות של בחירות מוקדמות, שהנושא המרכזי בהן - המאבק בשחיתות והחזרת אמון הציבור במערכת הפוליטית. רק אם נציב נבחרת המייצגת פוליטיקה אחרת, יושר וניקיון כפיים, נוכל לחזור לשילטון".

 

ממפלגת האיחוד הלאומי-מפד"ל נמסר כי "על ראש הממשלה להשעות עצמו מיידית. לא יתכן שחשוד בפלילים יהיה ממונה על חוקריו. לחברה הישראלית מגיעה הנהגה ישרה, נקיית כפיים, הגונה ואמינה".

 

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר כי מצב שבו ראש ממשלה נחקר בפלילים מהווה יום שחור לדמוקרטיה הישראלית. "על זרועות אכיפת החוק לפעול למיצוי החקירה ולקבל החלטה לגבי כל אחד, ללא דיחוי וללא משוא פנים", הוסיפו.

 

לעומתם, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) הביע תמיכה בראש הממשלה ואמר: "בכל פעם שפוליטיקאי נתון בחקירה פלילית, זהו מצב לא נעים לכנסת כולה. אני מאחל לראש הממשלה שייצא מהחקירה בשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כהן. סימון דרך למושחתים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
יחימוביץ'. כולם שווים בפני החוק
צילום: גבי מנשה
צילום: גיל יוחנן
ריבלין. מצב לא נעים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים