שתף קטע נבחר

רשמית: אהוד פלג - מנכ"ל המועצה לצרכנות

פלג נכנס לתפקידו בסוף השבוע, לאחר שנתיים בהן לא היה מנכ"ל למועצה. אלי ישי: המינוי יסייע למועצה לחזק את מערך הסיוע לצרכנים והטיפול בעוולות צרכניות

עו"ד אהוד פלג, המנכ"ל החדש של המועצה הישראלית לצרכנות, נכנס רשמית לתפקידו. בסוף השבוע חתמו סגן רוה"מ ושר התעשייה המסחר והתעסוקה, אלי ישי, ושר האוצר אברהם הירשזון, על מינויו לתפקיד.

 

פלג הוא משפטן ומומחה לפיתוח מנהיגות ולהשפעה אזרחית. הוא נבחר לתפקיד על ידי דירקטוריון המועצה לצרכנות מבין 140 מועמדים, לאחר הליך שכלל מספר שלבי מיון והערכה, ומינויו אושר על ידי ועדת שפניץ מטעם רשות החברות הממשלתיות.

 

שר התמ"ת, אלי ישי, אמר עם החתימה כי כניסת מנכ"ל למועצה לצרכנות – תפקיד שלא היה מאויש בשנתיים האחרונות (מאז התפטרות גלית אבישי), תאפשר למועצה לחזק את מערך הסיוע לצרכנים והטיפול בעוולות צרכניות, ולתת את הדגש הראוי לתפקיד המרכזי שיש למועצה בקביעת מדיניות בתחום הצרכנות.

 

פלג ייסד וניהל את המחלקה לאקטואליה ולחשיבה ערכית במט"ח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית, שימש כמרצה למנהיגות והשפעה אזרחית ב"נחשון" – המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית, ניהל את מכון "אתגרים" לפיתוח מנהיגות ואזרחות משמעותית, וכן ייסד וניהל את הפורום לביקורת ציבורית, שפעל להתמודדות עם תופעות בעייתיות וליקויים במדינה. בתפקידיו אלו הקים צוותי אזרחות פעילה, וכן הוביל במערכת החינוך מהלכים להגברת מעורבות אזרחית וציבורית.

 

עו"ד פלג עסק בפעילות ציבורית ענפה בתחום ההגנה על בעלי חיים, וכאות הצטיינות על עבודה התנדבותית הוענק לו בשנת 2004 מגן השרה לאיכות הסביבה (יהודית נאות ז"ל).

 

במסגרת פעילותו ההתנדבותית הוא שימש כיו"ר (משותף) של הועדה לזכויות בעלי חיים בלשכת עורכי הדין, ויועץ משפטי ל"נח"-ארגון הגג של הארגונים להגנת בעלי חיים , וכן הוביל את המאבק נגד פיטום אווזים. פעילותו בתחום כללה עיסוק בייצוג בעלי החיים מול רשויות המדינה והביאה לחקיקת שני החוקים המרכזיים להגנה על בעלי חיים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד פלג. נבחר מבין 140 מועמדים
מומלצים