שתף קטע נבחר

האישום: זדורוב שיסף את גרונה של תאיר

בכתב האישום שהוגש הבוקר נגד רומן זדורוב נטען כי הוא "שיסף את גרונה של תאיר, חתך פעם נוספת את צווארה ופצע אותה בחזה, פניה וידיה". לאחר מכן, נטען בכתב האישום, שירד לשירותי הבנים, ניקה את הדם וחזר לעבוד בריצוף המקלט. הוריה של תאיר: "זה שהוא נאשם, עוד לא אומר שמשהו נסגר, והכל יתברר בהמשך"

"הנאשם שיסף את גרונה, חתך פעם נוספת את צווארה ופצע אותה בחזה, בפניה ובידיה" - כך מגולל כתב האישום שהוגש הבוקר (יום ה') נגד רומן זדורוב את הרצח המזעזע של תאיר ראדה מקצרין. 40 יום לאחר שנרצחה תאיר, הוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד זדורוב בגין רצח בכוונה תחילה. גם לאחר הקראת כתב האישום, נותרה פתוחה השאלה מהו המניע לרצח.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון, עלה כי זדורוב הבחין בתאיר כשעלתה לשירותים בקומה השנייה ונכנס בעקבותיה, "כשבלבו גמלה ההחלטה להמיתה". תאיר, כך נטען, "עמדה בתא השירותים כשפניה אל הדופן הימני של התא וניסתה לסגור אותו".


זדורוב ואשתו אולגה בבית המשפט (צילום: חגי אהרון)

 

אלא שאז, "הנאשם מנע זאת בעדה, שלף סכין, הניף אותה ושיסף את גרונה. לאחר מכן דקר אותה פעם נוספת בצווארה, פצע אותה בחזה, בפניה ובידיה והיא התמוטטה. לאחר מכן נעל את הדלת מבפנים, טיפס על גופתה בשתי רגליו וכשהוא נאחז בדפנות התא קפץ החוצה".

 

עוד עולה מכתב האישום שכאשר יצא זדורוב משירותי הבנות, הוא ירד אל הקומה הראשונה, נכנס לשירותי הבנים, שטף את הסכין היפנית שעמה ביצע את הרצח, ניקה מעליו את דמה של תאיר וחזר לעבודות הריצוף במקלט עד לשעה 17:30. הוא החליף את להב הסכין, ודאג להעלים את הלהב הקודם וכן את המכנסיים שלבש. 

 

בנוסף לרצח בכוונה תחילה, זדורוב גם מואשם בשיבוש הליכי משפט. במהלך המשפט צפויה התביעה לזמן לא פחות מ-124 עדים, בהם נציגי משטרה, חוקרי מז"פ, תושבי היישוב ושורה ארוכה של מורים ותלמידים מבית הספר.

 

אשתו של הנאשם: הוא זכאי

עורך הדין משה מרוז, המייצג את משפחת ראדה, כינה את כתב האישום "ברווז צולע", ואמר: "סביב הפרשה היה דיון ציבורי נוקב, וכתב האישום לא יכול כבמטה קסם של אורי גלר לסלק את הספקות האלה. המשפחה מלאת ספקות והיא חוששת שהרוצח האמיתי נמצא בחוץ ומסתובב עד היום ועלול לעשות מעשים כאלה בעתיד". ביום ראשון הקרוב מוזמן עורך הדין מרוז, בלוויית הוריה של שלמה ואילנה ראדה, לפרקליטות מחוז צפון כדי לעיין בחומר החקירה.


עו"ד משה מרוז עם אילנה ושמואל ראדה (צילום: חגי אהרון) 

 

עם הגעתה לבית המשפט, עוד לפני הקראת כתב האישום, אמרה אשתו של הנאשם, אולגה: "אני רוצה לומר לרומן שיהיה חזק, אני יודעת שהוא ייצא זכאי. אני יודעת למה הוא מסוגל - והוא לא זה שעשה את זה". בתשובה לשאלת ynet האם הוא עדיין מאמין בחפותו של זדורוב, אמר עורך דינו, דוד שפיגל: "חד-משמעית כן, ועם ישראל יראה את זה בקרוב".

 

גם הוריה של תאיר סבורים שהחקירה טרם מוצתה: "ישנן עובדות שהמשטרה הגיעה אליהן במהלך החקירה ואנחנו לא מערערים על ההחלטות שנעשו עד כה, אבל בהמשך נגיד את דברנו. נגיע לכל דיון ואנחנו מבקשים שיגיעו אל הרוצח כמה שיותר מהר. זה שהוא נאשם, עוד לא אומר שמשהו נסגר, והכל יתברר בהמשך". 

 

הראיות: בדיקות די-אן-איי וטביעות נעליים

בתחילת השבוע ביטל בית המשפט את צו איסור הפרסום שהוטל על חומר הראיות של המשטרה ואז התברר כי בידי המשטרה בדיקות די-אן-איי של ממצאים מזירת הרצח, הקושרות את זדורוב לזירת האירוע ברמת דיוק של 90 אחוז. בנוסף, התברר כי על מכנסיה של תאיר נמצאו טביעות נעליים, השייכות "במידת סבירות גבוהה" לזדורוב.

 

פרט לכך, במשטרה עוד מחכים לתוצאות הבדיקות הנוגעות לקווצות שיער שנאספו בזירת הרצח ונשלחו למעבדה בארצות-הברית. שופט בית משפט השלום בעכו, שהסיר את צו איסור הפרסום, אף אמר כי קיים סיכוי סביר להרשעה.

 

עם זאת, במהלך הדיון התברר גם כי בין העדויות שבידי המשטרה ישנן גם כאלה שאינן תומכות בגרסתה. כך לדוגמה עדויות של תלמידות שהיו בתא השירותים סמוך לשעת הרצח, שסיפרו שכאשר ביקשו להיכנס לתא בה נמצאה גופתה של ראדה ז"ל נשמע מתוכו "קול נערי" שגרס כי התא תפוס. כמו כן העידה נערה אחרת כי ראתה נער בורח מהזירה.

 

לאחר הדיון בנצרת אמרה אמה של תאיר כי המשפחה אינה פוסלת שום טענה של המשטרה על חשוד זה או אחר, אך הם עדיין ממתינים להוכחות חותכות. "עד שלא יעמדו מולי נציגים של המשטרה או הפרקליטות ויוכיחו לי שרומן הוא הרוצח - אני מתקשה להאמין שהפרשה נפתרה", אמרה אילנה ראדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זדורוב. עומד לדין
צילום: חגי אהרון
צילום: אביהו שפירא
"רצח את תאיר וניקה את הדם"
צילום: אביהו שפירא
אילנה ראדה. רוצה הוכחות
צילום: חגי אהרון
מאמינה שבעלה זכאי. אולגה זדורוב
צילום: חגי אהרון
מומלצים