שתף קטע נבחר

הוצת בית הכנסת במאחז יד יאיר

המבנה נשרף כליל, וכך גם ספרי הקודש שהיו בתוכו. למרבה המזל, לא היה בתוכו ספר תורה. התושבים במקום מפנים את האצבע המאשימה לעבר תושבי רמאללה השכנה

אלמונים העלו הערב (ה') באש את בית הכנסת במאחז יד יאיר, מזרחית לדולב שבגזרת בנימין, ושרפו אותו כליל. לטענת תושבי המקום, האחראים לשריפה הם ערבים שהגיעו למקום מרמאללה, אולם המשטרה עדיין חוקרת את המעשה.

 

אחר הצהריים התקבל במשטרת מחוז שי דיווח על בית כנסת שעולה באש במאחז, הנקרא על שמו של יאיר מנדלסון שנהרג באינתיפאדה הראשונה. מכבי אש הגיעו למקום אך לא הצליחו למנוע את שריפת המבנה. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, ובמועצה האזורית בנימין דורשים מהמשטרה לקיים חקירה מקיפה בנושא ולמצות את הדין עם המציתים.

 

בבית הכנסת, שהוא למעשה מבנה ארעי מתפללים בעיקר תושבי ההתנחלות דולב וטלמון, והוא נמצא על אדמות פרטיות של תושבים יהודיים. אחד המתפללים הקבועים במקום, איתן גיאת, סיפר ל-ynet כי "בית הכנסת נשרף כליל, כולל כיסאות, סידורים וחומשים. ספרי תורה לא היו בו". גיאת מספר כי תושבי האזור מאמינים כי המצית הוא תושב השטחים: "אין לנו ספק שמדובר בערבי. גשש מצא עקבות של אדם בודד, ועל פי העקבות הוא ברח לכיוון רמאללה".

 

גיאת הוסיף ואמר כי זו לא הפעם הראשונה שאלמונים גורמים נזק לבית הכנסת, ולפני כחצי שנה חולל בית הכנסת וספרי קודש שהיו בו הושלכו על הרצפה. "התרענו אז על המצב לצבא אך דבר לא נעשה", אמר גיאת והוסיף "הצענו להם לשמור בעצמנו סביב בית הכנסת אך הצבא לא אישר לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הכנסת נשרף כליל. אילוסטרציה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים