שתף קטע נבחר

עמותת אומ"ץ להירשזון: בחן שוב מינוי שוקי ויטה

זאת, בעקבות החשיפה כי הממונה הבא על הכנסות המדינה הורשע לפני כעשור בפלילים וקידומו עוכב בידי היועץ המשפט דאז

עמותת אומ"ץ ביקשה אתמול משר האוצר אברהם הירשזון לבחון מחדש את המינוי של יהושע (שוקי) ויטה לתפקיד הממונה על הכנסות המדינה. זאת, לאור השלכות הרשעתו הפלילית על עבירות תקיפה והעלבת מבקרת הפנים של מס הכנסה לפני כ-10 שנים.

 

פניית העמותה נעשתה בעקבות הפרסום ב-ynet.

 

יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, מציין בפנייתו לשר את פסיקת בית המשפט המחוזי בתל אביב, אשר דחה בזמנו את ערעורו של ויטה על הרשעתו וקבע בין השאר כי "לא ייתכן להקל ראש בעבירה חמורה כמו זו דווקא לאור מעמדו של המערער (שהיה בעת המעשה פקיד השומה של גוש דן) והצורך להגן על פקידי ציבור".

 

אבנרי כובת להירשזון כי "נראה לנו כי ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה לא שקלה היטב את ההיבט הציבורי של המינוי לתפקיד ממלכתי רם דרג מהסוג שאליו מונה ויטה, ואנו פונים אליך בבקשה לשקול היטב אם אמנם ראוי ויטה לקבל את התפקיד".

 

עוד הוא מציין את העובדה שהיועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, אמנם קבע כי פסקי הדין שניתנו בעניינו של ויטה לא ימנעו מלתת לו תפקיד בשירות הציבורי, ועם זאת הוא עצמו עיכב את קידומו לתקופה מסוימת.

 

אתמול חשף ynet כי קידומו של ויטה עוכב למשך 3 שנים, וגם לאחר מכן, בהסכמה שהושגה בבית הדין לעבודה בין פרקליטו למשרד המשפטים, נקבע כי גם לגבי המינויים הבאים שלו, יוכלו הממנים לשקול גם את עניין הרשעתו בעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהושע ויטה
צילום: זום 77
צילום: סער יעקב, לע"מ
יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי
צילום: סער יעקב, לע"מ
מומלצים