שתף קטע נבחר

אולמרט מציג "חזון חדש": חבל לכיש

בסיור בדרום ספג ראש הממשלה ביקורת על הסחבת ביישוב המפונים מחדש. השר שטרית הצטרף למחאות. פרס תקף את המקטרגים - והתרפק על ימיו עם בן-גוריון

"חזונה של לכיש הוא מעתה חזונה של ממשלת ישראל", כך הכריז היום (ג') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בסיור בחבל לכיש שבדרום - שם עתיד להיבנות מחדש גוש קטיף, אשר פונה במהלך ההתנתקות מעזה. המפונים התלוננו בעיקר על הסחבת בטיפול בהם, וגם על העובדה שבלשכת רה"מ הוחלט לסגור את הפגישה עמם בפני התקשורת.  

 

לביקורת שספג אולמרט הצטרף גם עמיתו לשולחן הממשלה. "אפשר היה לחתוך הכל בין לילה, אין שום הצדקה לסחבת הזו", אמר שר השיכון, מאיר שטרית. שר הפנים, רוני בר-און, העריך שבתוך חמישה חודשים יאושרו שבעת היישובים החדשים. כשאמר את הדברים, נשמע בקהל רחש של בוז על לוח הזמנים הממושך, המייסר את המתיישבים.

 

לצד אולמרט, השתתפו בסיור שמונה שרים ומנכ"לי משרדים, בהם גם המשנה לראש הממשלה השר שמעון פרס, האמון על פיתוח הנגב והגליל. הוא ביקש להסיר חסמים ביורוקרטיים כדי לקדם את ההתיישבות באזור, אך גם ניסה לזרוע מעט אופטימיות: "אני מציע לכל המקטרגים, שצובעים את העולם בשחור, לבוא ולראות איך בונים חבל ארץ", אמר. "הייתי פה לפני 50 שנה עם דוד בן-גוריון, והיום אני חש באותה רוח של חלוציות".


תצפית לחבל לכיש (צילום: אמיר כהן)

 

אולמרט הובא לעמדת תצפית בראש גבעה, כדי לחזות באבוקות האש שהודלקו במיוחד למענו, במקומות בהם עתידים לעלות היישובים החדשים על הקרקע.

 

רינה אקרמן, אם ל-11 ילדים שפונתה מנווה דקלים, מסרה לידי ראש הממשלה ציור של בתה בת השמונה, בו ביקשה בית. ראש הממשלה הבטיח להשיב לה והביע תקווה שבשנה הבאה תחגוג יום הולדתה בביתה החדש על גבעת חזן.

 

מוטי שומרון, אחד המפונים, אמר לו: "למרות שגורשנו מביתנו, לא התעייפנו מלחלום על כך שבתינו ייבנו על ארץ האבות". ראש מינהלת סלע, צביה שמעון, אמרה: "לצערנו, אנחנו בפיגור בנושא הבנייה. יחד עם זאת, צריך לחשוב גם על פתרונות תעסוקה, חינוך ורווחה".

 

חבר הכנסת אורי אריאל (איחוד לאומי-מפד"ל) התייחס לכך שראש הממשלה מנע את כניסת התקשורת לסיקור הסיור בלכיש ואמר "מבחינתנו זו שערוריה, אני לא מבין מדוע צריך לסגור בפני התקשורת סיור חשוב שכזה. אני מעריך שראש הממשלה חשש שתהיה התפרצות מצד המפונים כלפיו אולם הוא כנראה לא מכיר אותנו, אנחנו אומרים את דברינו בתקיפות ולא באלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חזון לכיש: אולמרט בסיור
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
המפונים בשטח
צילום: אמיר כהן
אקרמן. ביקשה בית
צילום: אמיר כהן
מומלצים