שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זיהום אוויר ממכוניות גורם נזק בריאותי לילדים
  מחקר אמריקני מגלה כי גזי הפליטה שנוצרים מפעולת מנועי המכוניות, גורמים לפגיעה ישירה ובלתי הפיכה בריאות של ילדים, ובהתפתחות מערכת הנשימה

  ילדים הגרים בקרבת כביש ראשי עלולים לסבול מנזקים בלתי הפיכים לריאות, ולהתפתחות מערכת הנשימה שלהם. כך עולה ממחקר שנערך על-ידי האוניברסיטה של דרום קליפורניה, בלוס אנג'לס, ושפורסם על-ידי ערוץ 4 הבריטי.

   

  לטענת עורכי המחקר, המסקנות שלו מצביעות על קשר ישיר בין גזי הפליטה שמייצרות המכוניות, לבין התפחות לקויה של ריאות אצל ילדים. המשמעות היא

  שאם ילדכם גר בסמוך לכביש ראשי, ייתכן ויסבול מריאות שלא התפתחו כראוי, וכתוצאה מכך מקוצר נשימה ומחלות נוספות. המחקר מצא קשר ישיר בין הדברים, גם אצל ילדים שלכאורה היו אמורים להיות בריאים.

   

  במסגרת המחקר, בדקו החוקרים 3,677 ילדים בגילאים 10 עד 18 על-פני תקופה של שמונה שנים. המסקנות אליהן הגיעו: ילדים שגדלו במרחק של חצי קילומטר או פחות מכביש ראשי, סבלו מיכולת נשימה נמוכה משמעותית בהשוואה לחבריהם, שגרים בסביבה דלילה במכוניות. המצב הגרוע מכל נרשם בקרב ילדים שמתגוררים בתוך ערים, והטוב ביותר בקרב ילדי הפרברים.

   

  יש לציין כי מחקרים קודמים בנושא גילו כי ישנו קשר בין זיהום אוויר ממכוניות לאסטמה, דלקת סמפונות (ברונכיטיס) ומחלות נשימה נוספות. עם זאת, המחקר החדש הוא הראשון שמצביע על גזי הפליטה כאשמים בפגיעה בתהליך ההתפתחות של הריאות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זיהום אוויר ממכוניות גורם נזק בריאותי לילדים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחקר: זיהום האוויר ממכוניות - נזק בריאותי לילדים
  צילום: טל כהן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים