שתף קטע נבחר

נתיבי איילון: הסימון שערורייתי

גם אתם לא מוצאים את מסלול הנסיעה המתאים בנתיבי איילון, בגלל הסימונים המבלבלים על האספלט? קבלו תיעוד מצמרר של כמעט-תאונה, ובעיקר של סימוני כביש לא מובנים

מכירים את סימון הנתיבים המבלבל והמשתנה תדיר בנתיבי איילון? אנחנו מניחים שכן. אחרי הכל, מדובר בתופעה בת שנים ארוכות, שנראה כאילו אין לה סוף. בכל פעם שעובדים בכביש מהחשובים במדינה, וזה קורה אחת לכמה חודשים, מסומנים הנתיבים באופן שיאפשר את העבודות. זה טוב ויפה כמובן, ואנחנו בעד טיפוח עורק התחבורה הזה, אבל רק דבר אחד לא ברור לנו, ולכם. מדוע אי אפשר לשמור על סימון אחיד וברור, ובעיקר מדוע לאחר סיום עבודות, אי אפשר למנוע בלבול הנובע מריבוי סימונים-מחיקות-סימונים-מחיקות. אחרי הכל, גם באירופה עובדים לעיתים בכבישים, ושם זה פשוט לא קורה.

 

 

בתגובה לדברים, פנינו לחברת נתיבי איילון כדי לקבל הסברים. שאלנו אותם מדוע במהלך שנים ארוכות לא מסומנים נתיבי איילון כהלכה. שאלנו גם מדוע במדינות אירופה, הנאלצות אף הן לסמן עבודות בכביש בעזרת צביעה, לא נתקלנו בבעיות מסוג זה. עוד ביקשנו לדעת אם לא ניתן למחוק לחלוטין סימני צביעה ישנים, לאחר שהפכו לא רלוונטיים והתמקדנו בבעיה הברורה שמופיעה בסרט הוידאו - מתחת לגשר מוזס על איילון. ביקשנו לדעת האם אין אפשרות לשנות אותו באופן מיידי.

 

לפניכם תגובת חברת נתיבי איילון:

"חברת נתיבי איילון מבצעת לאורך השנים עבודות לצורך הגדלת קיבולת כביש 20 (נתיבי איילון), והתאמתו לנפחי התנועה הגדלים מדי שנה. לצורך ביצוע עבודות אלו, ועל מנת למזער הפגיעה במשתמשי הדרך, מבוצעות הסטות תנועה, במסגרתן מבוצעים סימוני צבע זמניים של המסלולים. בסיום כל פרויקט מבצעת חברת נתיבי איילון קרצוף וריבוד שכבת האספלט העליונה על מנת להסיר לחלוטין את הסימונים הזמניים ולמנוע בלבול.

 

לצערנו לא ניתן לבצע במהלך הפרויקט מחיקה של הסימונים הזמניים, שכן אז יתארך משך העבודה פי שניים לערך. אנו גם מודעים לבעיית הסימון בקטע הכביש מתחת לגשר מוזס לכיוון צפון. ברגע שמזג האוויר יאפשר זאת ויתקבלו האישורים הנחוצים ממשטרת ישראל, יבוצע במקום סימון חדש וקבוע של הנתיבים.

 

חברת נתיבי איילון פועלת על-פי הנחיות משרד התחבורה ועבודותיה מבוצעות באישור ובתיאום עם משטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
איילון קווים רבים לו
צילום: ירון ברנר
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים