שתף קטע נבחר

דיווח: פושע המלחמה קרדז'יץ' מסתתר ברוסיה

מקורות מודיעיניים מסרו לעיתון הבוסני "אוסלובודיינייה" כי מציתות לכמה שיחות טלפון מחוץ לבוסניה עולה שמנהיג הסרבים הבוסנים, שהואשם בפשעי מלחמה, מצא מסתור ברוסיה. רוסיה הכחישה את הדיווח

עיתון בוסני דיווח היום (ה') כי מנהיגם של הסרבים הבוסנים, פושע המלחמה הנמלט רדובן קרדז'יץ', מסתתר ברוסיה. מקורות מודיעיני בשירותי הביטחון הבוסניים מסר לעיתון "אוסלובודיינייה" כי המידע הושג בעקבות האזנות סתר למספר טלפונים מחוץ לבוסניה.

 

שגרירות רוסיה בסרייבו דחתה את ההאשמה כאילו היא מספקת מסתור לקרדז'יץ' ולמפקד צבאו וידידו, ראטקו מלאדיץ'. קרדז'יץ' ומלאדיץ' הם שני הפושעים המבוקשים ביותר בעיני בית המשפט הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג, על מעשי הזוועה לכאורה שביצעו במהלך המלחמה בבוסניה, בין השנים 1992 ל-1995.

 

בית המשפט בהאג האשים את קרדז'יץ' ומלאדיץ' שלא בפניהם, באשמת רצח עם בשל הטבח שאירע בסרברניצה ב-1995, שבו נרצחו 8,000 גברים ונערים מוסלמים, וכן על המצור בן 43 הימים שהטילו הסרבים הבוסנים על בירת בוסניה, סרייבו, שבמהלכו נספו כ-11 אלף מתושבי העיר. עשר שנים לאחר שהואשמו, השניים עדיין טרם נתפסו. לפי ההערכות, מסתתר מלאדיץ' בסרביה, בעוד שמקום מחבואו של קרדז'יץ' לא ברור.

 

התובעת הראשית של בית הדין בהאג, קרלה דל פונטה, הצפויה לסיים את תפקידה בספטמבר הקרוב, קראה אתמול לאיחוד האירופי שלא לחדש את הקשרים עם סרביה עד שתעביר סרביה לידי בית הדין את מלאדיץ' ואת קרדז'יץ'. מרבית תושבי סרביה דוחים את הדרישה לאסור את פושע המלחמה הנמלט ראטקו מלאדיץ' ולהעבירו לידי בית הדין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קרדז'יץ'. לא ברור היכן מסתתר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מלאדיץ'. סרביה מתנגדת להסגירו
צילום: איי פי
מומלצים