שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר מגלה: כמה סובלים מבעיות זקפה ובאיזה גיל

  מחקר חדש חושף מציאות עגומה בכל הקשור לתפקוד המיני של הגברים: כ-18 אחוז מהגברים בארצות-הברית סובלים מבעיות זקפה כבר מגיל 20. הסיבה: מיעוט פעילות גופנית, תזונה לקויה ויותר מידי שעות צפייה בטלוויזיה. אבל יש פיתרון, ולא, אנחנו לא מדברים על ויאגרה. סקסולוג ישראלי: מדובר אפילו במספרים גדולים יותר שמגיעים ל-32% מכלל הגברים

  כ-18 אחוז מהגברים בארה"ב בגיל 20 ואילך סובלים מבעיות זיקפה, תוצר לוואי של מגיפת ההשמנה, מיעוט הפעילות הגופנית ושעות יתר של צפיה בטלויזיה, כך מגלה מחקר חדש עליו מדווח השבוע כתב העת American Journal of Medicine בגליונו החדש.

   

  המחקר אותו ערכו חוקרי אוניברסיטת ג'ון הופקינס בבולטימור, כלל 2,126
  שיעור הסובלים מבעיות זיקפה
  גילאים שיעור הלוקים
  20-39 5.1%
  40-59 14.8%
  60-69 43.8%
  70 ומעלה 70.2%
  גברים שלקחו חלק בסקר בריאות ותזונה לאומי. מתוצאות המחקר עלה כי 18.4 אחוז מהגברים סובלים מבעיות זיקפה, מהם 5.1 אחוז בגילאי 20 עד 39, בעוד שבקרב בני 70 ומעלה קופץ שיעורם ל- 70.2 אחוז.

   

  מחצית מהגברים שנכללו במחקר ושחלו בסוכרת סבלו מבעיות זיקפה. כ-90 אחוז מהגברים שסבלו מבעיות זיקפה היו גם בעלי גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם, ובהם סוכרת, יתר לחץ דם, ערכי כולסטרול גבוהים או שעישנו.

   

  עוד עלה מהמחקר כי גברים שצפו בטלוויזיה שלוש שעות או יותר ביממה, היו בסיכון גבוה יותר ללקות בבעיות זיקפה בהשוואה לגברים שצפו בטלוויזיה פחות משעה ביום. גברים אלה גם ביצעו פחות פעילות גופנית במהלך החודש שקדם לתחילת המחקר.

   

  לדברי החוקרים הפחתה במשקל, תזונה בריאה ופעילות גופנית עשויים להפחית את הסיכון ללקות בבעיות זיקפה בצורה יעילה יותר משימוש בגלולת הויאגרה. לרופאים המליצו החוקרים לאתר את המטופלים הלוקים בבעיות זיקפה, בשל הסיכון המוגבר שלהם ללקות גם בבעיות לב וכלי דם.

   

  על פי ההערכות המקובלות בקרב רופאים בישראל, למעלה מ-50% מהגברים מעל גיל 40 יסבלו מדרגה מסוימת של הפרעות בזיקפה. עד 80% מההפרעות בזקפה נגרמות מסיבות רפואיות, ובכללן מחלות לב, כלי דם וסוכרת.

   

  סקסולוג ישראלי: מדובר במספרים גדולים יותר

  "על פי הנתונים שידועים בעולם, כ-32 אחוז מהגברים בממוצע מתקשים להגיע לזקפה" אומר ל-ynet ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג, "כך שנתוני המחקר אף מתחת למספרים הידועים. במספר הכללי הזה, אנחנו לא מגדירים את מקור הבעיה, כיוון שבעיות זקפה עשויות להיות ממקור רגשי, נפשי או אורגני, ולכל אחד מהשלושה יש פתרון".

   

  לדברי דריי, בעיות זקפה מהוות רק את המקום השני מכלל בעיות המין אצל הגברים. "במקום הראשון נותרה השפיכה המוקדמת", מסביר דריי, "היא פוקדת עד 50 אחוז מכלל הגברים. אולם בעיות הזקפה פוקדות את כל הגילאים, החל מחרדת ביצוע אצל צעירים, וכלה בבעיות זקפה כתוצאה ממחלות או תרופות בגיל המבוגר יותר".

   

  "היום יש לנו את הכלים לפתור כמעט את כל בעיות הזקפה" מוסיף דריי, "אצל צעירים במקרה של חרדת ביצוע, כוללים טיפול התנהגותי ובמקרה הצורך תרופות מקבוצת הויאגרה, סיאליס או לויטרה. אצל מבוגרים יותר ניתן להוסיף על התרופות הללו גם אמצעים יותר ממוקדים כמו זריקות מקומיות ובמקרים קשים יותר - תותבת. אין היום גבר שלא יוכל לקיים יחסי מין, יש רק גבר שלא רוצה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  אימפוטנציה. כבר בגיל 20
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים